forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Raczkujemy czyli zaczynamy przygode z WP
Autor Wiadomość
*Dona 
Bulloholik

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2006-06-02, 11:16   

Amfik w zimie śmigała z jedną oponką, na wiosnę zaczęłyśmy z dwoma - jedną dużą, drugą małą. Na początku zatrzymywała się co jakieś 20 metrów, a teraz robimy jakieś 1-1,5km (dwa okrążenia wkoło parku) z tylko jedną krótką przerwą (na zjedzenie żwacza ;) ). Własnie te żwacze super ją zmobilizowały :) ! Teraz już momentami leci tak, że nie mogę za nią nadążyć... Ale ciągle chodzi na długiej smyczy, żebym w razie czego mogła łatwiej wyrównać tempo. Wygląda to tak:

Wczoraj spróbowałam i najpierw przeszła jedno okrążenie wkoło parku z tymi dwoma oponkami, potem było pięć minut przerwy i 3/4 okrążenia z dwoma dużymi oponami (przeszła bez przystanków). Potem znowu 5 minut przerwy i jeszcze pół okrążenia z dwoma dużymi + jedna mała, ale tu już robiłyśmy co 20 metrów przerwę. Byłam w szoku normalnie :shock: ! Myślałam, że jej to większy problem sprawi, albo wcale nie da rady, a ona się zaparła jak świr :shock: ...
Teraz chyba spróbujemy robić jedno okrążenie tak jak wcześniej, a drugie (albo niecałe - zależy od niej) z dwoma dużymi. Ewentualnie czasem spróbujemy trzy, ale na króciutkim dystansie.

*awepan 
Bulloholik

Wysłany: 2006-06-02, 19:50   

dona jak zwiekszylas obciazenie to postaraj sie wstawic jakas "wypurke" w szelki by nie uciskaly suni w uda...cos takiego jak jest w profesionalnych szelkach....
ps:powodzenia w treningach....

*Dona 
Bulloholik

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2006-06-02, 20:53   

Wiem wiem... właśnie nad tym myślę, bo będzie trzeba to zrobić. Z dwoma oponami, nawet tymi dużymi jeszcze da radę, ale przy trzech już jest trochę niefajnie. Muszę coś wykombinować ;) .

MarcinRednose 
Bullomaniak

Wysłany: 2006-06-04, 13:43   

niezła jest :naughty:

*awepan 
Bulloholik

Wysłany: 2006-06-24, 22:36   

kilka fotek by odswierzyc temat

ps:wiecej zdjec z dzisiejszego treningu
http://www.forum.amstaff....ce142f464f#5405
http://www.forum.amstaff....php?p=5406#5406

$Pit_Bullka 
Początkujący

Wysłany: 2006-10-08, 13:58   

Od jakiego wieku można podczepić suczcę AST do profesjonalnych szelek jedną oponę od Fiata 126p ?

*awepan 
Bulloholik

Wysłany: 2006-10-08, 17:10   

Pit_Bullka napisał/a:
Od jakiego wieku można podczepić suczcę AST do profesjonalnych szelek jedną oponę od Fiata 126p ?

na forum juz byl wielokrotnie poruszany ten temat-tu masz link( http://www.forum.amstaff....topic.php?t=503 ) do tekstu autorstwa tomka z chain kennel

$Pit_Bullka 
Początkujący

Wysłany: 2006-10-08, 17:16   

Dzieki.
Wiele osób nie zgadza się z tym[tekst Tomka z Chain Kennel].

*awepan 
Bulloholik

Wysłany: 2006-10-08, 18:27   

Pit_Bullka napisał/a:
Wiele osób nie zgadza się z tym[tekst Tomka z Chain Kennel].

kiedys na pewnym forum toczyla sie zarzarta dyskusja o odpowiednim wieku-i najbardziej zagorzali obroncy "dziecinstwa" psow, gdy ucichl temat-powklejali zdjecia swoich szczeniakow(w ich galeriach) z "zakazanych" zabaw(przeciaganie sznurka itp...)zreszta jak ostatnio pojawil sie filmik z wiszeniem kilkutygodniowego szczeniaka wywolalo to zachwyty nad jego charakterem(najwieksze ochy i achy byly pani ktora krytykowala wczesniej zabawy w tug prawie rocznych psow)...

co do wieku w ktorym zaczynac sie powinno trening-moim zdaniem przy naszym zdrowym podejsciu(bez przeciazen psa-a w formie zabawy) i przy podawaniu srodkow zabezpieczajacych stawy(ktore dobrze jest podawac szczeniakom bez wzgledu czy sie je trenuje czy nie) mozna przyzwyczajac psa do tego co go czeka jak dorosnie...
zreszta przygotowanie psa do startow na torze nie polega tylko na treningach silowy,ale rowniez na przygotowaniu kondycyjnym-wiec bieganiu,aportowaniu-czyli zabawie z psem....

*biała 
Weteran

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2006-11-07, 00:58   

w wakacje gdy gapa miala jakies 8 miesiecy postanowilam sprawdzic jak bedzie sie sprawowac w tej dziedzinie,musze przyznac ze jej sie to spodobalo i teraz niemozemy sie doczekac zimy az bedzie mogla ciagac mnie na saneczkach :D :D:D

a tu fotki :)

szelki malo profesjonalne ale na swoje 1 urodzinki dostanie cos extra :D

Odpowiedz do tematu