forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Raczkujemy czyli zaczynamy przygode z WP
Autor Wiadomość
Pastylka 
Początkujący

Wysłany: 2005-12-19, 23:43   

A my dzis trenowalysmy wp z oponka i moja suka zobaczyla kota , pobiegla i przyrabala opona w plot i mam po smyczy kolejnej, a jeszcze wczoraj sie smialam ze jeszcze ze dwa koty i bedzie po smyczy :? Jeszcze troche i bede ja na lince holowniczej prowadzac :lol:

*awepan 
Bulloholik

Wysłany: 2006-01-02, 16:59   

w ramach noworocznej wyprawy na sanki pobawilismy sie (z powodu mojego lenistwa :wink: )w w.p.

przy okazji "maly" zrobil pierwsze kroki w tym sporcie

ps:dla uspokojenia wszystkich-sanki byly puste(no dobra byly tam szelki zuzi 8) ),a borys "zauwarzyl"dopiero ze cos sie zanim ciagnie jak zaskrzypialy na kawalku odsniezonego asfaltu.

*Atena 
Zaangażowany
Hate it or love it

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-02-19, 17:52   

jak "zmusic" psa do ciagniecia czegos :?: atena ciagnie sanki z moja bratanica bez problemu, ale tylko wtedy, gdy jest na smyczy i ide obok niej. Jesli ja zostawiam i chce zeby do mnie przyszla z czymkolwiek, co ma doczepione, to nie podejdzie :( moge ja zachecac na wiele sposobow, ale nie pomaga :(

Pastylka 
Początkujący

Wysłany: 2006-02-20, 10:41   

Moja astka po zalozeniu szelek dostaje paniki i niechce ciagnac :(

*awepan 
Bulloholik

Wysłany: 2006-04-14, 07:51   

Atena napisał/a:
jak "zmusic" psa do ciagniecia czegos

wez jaka zabawke ktora go najbardziej "kreci" i go zachecaj...ja na poczatku rzucalem zuzi pilke...potem gryzak... teraz sama bez zachety czasem wykona ciag...
Pastylka napisał/a:
Moja astka po zalozeniu szelek dostaje paniki i niechce ciagnac

moze zmniejsz jej ciezar...albo zaluz jej szelki i baw sie z nia(bez podczepienia ciezaru)....

^Mari 
Zadruga FCI

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2006-04-14, 15:33   

Pastylka napisał/a:
Moja astka po zalozeniu szelek dostaje paniki i niechce ciagnac :(

oswój ją najpierw z szelkami - załóż je na zwykły spacer, podczas zabawy. nie będzie ciągnęła dopuki szeki napawają ją strachem...

Atena napisał/a:
jak "zmusic" psa do ciagniecia czegos :?: atena ciagnie sanki z moja bratanica bez problemu, ale tylko wtedy, gdy jest na smyczy i ide obok niej. Jesli ja zostawiam i chce zeby do mnie przyszla z czymkolwiek, co ma doczepione, to nie podejdzie :( moge ja zachecac na wiele sposobow, ale nie pomaga :(

jeśli zachęcanie (gryzakiem, zabawką) nie pomaga to najpierw pochodź z nią na smyczy - tak jak wiesz, że będzie ciągnęła. potem bez smyczy ucieknij jej kawałek. mój gnojek też na początku siadał i szczekał, ale tak właśnie wybrnęliśmy z tego :)

*awepan 
Bulloholik

Wysłany: 2006-05-06, 19:46   

chwila skupienia

i poszlo.....

Ambull 
Pozytywnie zakręcony

Wysłany: 2006-05-06, 20:24   

Widze że Zuzia śmiga z czterema oponkami, jak jej idzie? Bo ja troche zmodyfikowałem swój plan trenigowy który Ci wysłałem wcześniej, teraz wp ( tak jak Ci wysłałem teraz ) co drugi dzień a w dniach pomiędzy chodzi z obrożą z obciążeniem. Skupiam się na odblokowaniu go i nauce ruszania z miejsca przy większych obciążeniach bo pare to on ma i jak ruszy to śmiga jak szalony.

*awepan 
Bulloholik

Wysłany: 2006-05-07, 09:50   

Ambull napisał/a:
jak jej idzie?

ku mojemu zaskoczeniu(poprzedni sezon zakonczylismy na trzech oponach) z czterema idzie jej dobrze....wykonala piec ciagow(z czego dwa-jeden po drugim,bez przerwy) poprawnie..a to pierwszy w tym roku prawilny trening....co wiecej borys wczoraj chetnie "pracowal".....co prawda dopiero go oswajam z szelkami,ale widac bylo ze mu sie podobalo....

Ambull 
Pozytywnie zakręcony

Wysłany: 2006-05-07, 10:02   

No to ładnie, ja Hektor też musze przetestować z mamksymalnym ciężarem od razu i wykoać z nim pare ciągów, zobaczymy jak mu pójdzie.

Odpowiedz do tematu