forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cannabis
2013-09-09, 10:12
Płatki kukurydziane i kasza gryczana
Autor Wiadomość
zlotyhh 
Aktywny

Wysłany: 2012-02-20, 19:48   Płatki kukurydziane i kasza gryczana

szukałem na forum i nie znalazłem dokładnie sprecyzowanej odpowiedzi na pytanie czy pies może jeść płatki kukurydziane(zwykłe,nie słodzone) np. podane z jogurtem naturalnym oraz druga sprawa to czy można stosować jako wypełniacz kaszę gryczaną. Kasza jęczmienna odpada więc pewnie gryczana też, tak myślę ale mogę się mylić..

*RedBull_PitBull 
Weteran

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-02-20, 20:25   Re: płatki kukurydziane i kasza gryczana

zlotyhh napisał/a:
szukałem na forum i nie znalazłem dokładnie sprecyzowanej odpowiedzi na pytanie czy pies może jeść płatki kukurydziane(zwykłe,nie słodzone)

w wielu karmach w składzie znajduje się kukurydza i produkty pochodne, więc pewnie nie ma przeciwwskazań co do naturalnych płatków kukurydzianych, oczywiście wszystko w rozsądnych ilościach, bo pies to nie chomik że by tylko ziarno jeść, ja osobiście jestem przeciwny podawaniu zboża i jego produktów, dla psów najlepszym źródłem energii jest tłuszcz (oczywiście pochodzenia zwierzęcego) a nie węglowodany

^Mari 
Zadruga FCI

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2012-02-20, 20:59   

w ostateczności możesz podawać płatki kukurydziane jako wypełniacz. podobnie jak ryż są bezglutenowe i w zasadzie na tym ich "plusy" się kończą.
co do kaszy to zdania są podzielone. jedni psi dietetycy twierdzą że można podawać inni, że absolutnie nie. jeśli już chcesz ją dawać to powinna być lekko rozgotowana.

zlotyhh 
Aktywny

Wysłany: 2012-02-20, 21:08   

oki, dzięki za rady. Właśnie wyczytałem w książce p. J.Zarzyńskiej, że płatki mogą służyć jako wypełniacz. Oczywiście zdania w różnych źródłach są podzielone więc pozostaje kierować się zasadą, że jeśli coś danemu psu nie szkodzi to można to podawać :-)

&BabyJane 
Weteran
Miracle&Titanium

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-02-20, 21:28   

kasza podobno jest bardzo nie zdrowa, właśnie dzisiaj czytałam o tym w książce... no ale wiadomo ilu ludzi tyle opinii:D

*RedBull_PitBull 
Weteran

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-02-20, 22:49   

ja o kaszy gdzieś przeczytałem, że psy bardzo długo ją trawią przez co dochodzi do jej fermentacji

zlotyhh 
Aktywny

Wysłany: 2012-02-20, 23:01   

też o tym czytałem... istnieje jednak parę odmian kaszy przez co nie wiem czy każda działa w ten sposób na psy.

*Klaudia108 
Weteran

Wysłany: 2012-02-20, 23:10   

RedBull_PitBull napisał/a:
ja o kaszy gdzieś przeczytałem, że psy bardzo długo ją trawią przez co dochodzi do jej fermentacji

To samo chciałam napisać . Nawet weterynarz mówił mi to kiedyś

*Joan 
Weteran
Joan,Liwia,Vera,Vito

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2012-02-20, 23:20   

przed alergia moja suka przez rok była na kaszy jęczmiennej gotowanej 1,5 godziny na kościach, mięsie i warzywach, ładnie wszystko trawił, 2 ładne kupki dziennie. Wiec wszystko pewnie zależy od psa.

&diyala 
Maximus Kennel

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-02-20, 23:49   

Moja babcia przez lata jak zawsze były u nas psy (a suchych karm jeszcze w jej czasach nie było, dopiero w połowie lat 80-tych jakieś tam, najczęściej marnej jakości, się pojawiły) zawsze i uparcie trzymała swoje psy na płatkach owsianych (z surowym mięsem i warzywami): sparzonych lub gotowanych. Teraz z perspektywy czasu widzę, że ona wiedziała to, czego my się dopiero teraz od nowa uczymy (nie na darmo Acana cały czas stosuje owies w swoich karmach, a ostatnio wywalili ze składów nawet brązowy ryż i pozostali tylko przy owsie): płatki owsiane mają niski indeks glikemiczny, w przeciwieństwie do różnego rodzaju makaronów i ryżu, są łatwo strawne, hipoalergiczne (czego nie można powiedzieć o pszenicy i kukurydzy) i do tego bogate w cynk.

Odpowiedz do tematu