forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Mari
2014-02-20, 21:11
Kupno Pit Bull'a do Niemiec
Autor Wiadomość
Monika_1584 
Aktywny

Wysłany: 2012-05-13, 19:58   Kupno Pit Bull'a do Niemiec

Witam.

Mam 16 lat, od kiedy skończyłam 10 bardzo interesuję się Pit Bull'ami - takiego psa szukam. Z racji iż jestem niepełnoletnia to pierwsze co to rodzice, tutaj akurat decyduje Mama bo Tata kocha wszystko co 'psie'. No jak to Mama - są warunki. Mieszkam w Niemczech więc pierwsze co to nauczyć się lepiej języka ( nie mieszkam tu długo a do nauki motywacji nie było ) - uczę się co dziennie po 2 godziny, drugi warunek - oczywiście polepszyć oceny, obecnie jestem w 8 klasie ale nie wstawiają mi ocen z racji iż jestem z Polski, ale w następnej klasie już będa oceny.

To wszystko, sama postanowiłam już zbierać pieniądze - jednak nie wiem ile kosztuje przeważnie szczeniak Pit Bull'a ? Oczywiście najlepiej szczeniak z Metryką ADBA, oraz suczka.

Na razie powiedziałam tacie by zapytał u szefa czy mogę coś robić w hotelu u niego - byłoby to chociażby 250-300 Euro miesięcznie, czyli nie tak mało :) Będę zarabiać kiedy by się dało, w każde ferie aby tylko starczyło na wszystko pieniędzy, rodzice pewnie też dołożą.

Teraz chciałabym zapytać czy odpowiednio wybrałam rasę ? Tutaj takie warunki jakie pies będzie miał :

- szkołę kończę tutaj szybko, zwykle o 14 jestem w domu, czasem o 12 więc pies nie często byłby w domu sam bo zwykle Moja mama zostaje w domu, a nawet jakby był sam to w klatce i tylko 3/5 godzin.

- Spacery mogę zapewnić bardzo długie, z Moim psem chodzę raz dziennie na 2/3 godziny spaceru i oprócz tego na 'siusiu i kupke' rano i wieczorem po 30 minut oraz co Niedzielę wyjeżdżamy gdzieś na pola czy do lasu na cały dzień, psy oczywiście by jeździły z nami.

- Mój pies jest karmiony karmą Bosh Active, do tego zwykle gotowane/surowe udo z kurczaka i czasem jakieś warzywa, suczka jadłaby raczej to samo, oczywiście będziemy trenować sporty jak np. WP i wiele innych więc nie wiem czy by nie dawać suczce np. samej surowizny bo przy takim żarciu co dostaje mój pies to chyba się nie utrzyma ładnej sylwetki ? :)

To chyba wszystko :)

Ogólnie wiem dużo o tych psach, wiele o wychowaniu - nie raz miałam do czynienia z taką rasą, a o wychowaniu trudnego psa coś wiem bo Mój to uparty i niezależny jest jak osioł.

Zapomniałam napisać iż kupno planuję dopiero za rok/póltora ale chcę się jak najwięcej dowiedzieć :)
Ostatnio zmieniony przez Mari 2014-07-02, 10:54, w całości zmieniany 1 raz  

Marat 
Bullomaniak

Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2012-05-13, 20:22   

Z tego co widać posiadasz jakąś tam wiedzę na temat rasy.
Jeśli rodzice się zgadzają , czemu nie.
Tylko jest jedno ale, w jakim mieście mieszkasz?
Bo w Niemczech jest zakaz posiadania Pita (chociaż zależne od Landu).
Jest też bardzo wysoki podatek roczny.

W Polsce Apbt z rodowodem ADBA waha się w cenie od około 1000zł do 3000 przeważnie.
Ostatnio zmieniony przez Marat 2012-05-13, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  

^Mari 
Zadruga FCI

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2012-05-13, 20:23   Re: Kupno Pit Bull'a.

Monika_1584 napisał/a:

Zapomniałam napisać iż kupno planuję dopiero za rok/póltora ale chcę się jak najwięcej dowiedzieć :)

bardzo odpowiedzialne podejcie :thumbsup:

przede wszystkim jednak sprawdź kwestie prawne. w Niemczech, w niektórych landach, opiekun psa "z listy" musi zdać test i otrzymać pozwolenie. pies w określonym czasie również musi przejść testy bo inaczej zostaje uśpiony. jest też zakaz lub znaczne utrudnienia przy importowaniu szczeniąt ttb. dlatego też ustal najpierw jak jest w Twojej okolicy bo może się okazać, że przepisy są bardzo ostre i trzeba się dobrze przygotować zanim weźmie się psa.

Marat 
Bullomaniak

Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2012-05-13, 20:25   Re: Kupno Pit Bull'a.

Mari napisał/a:

przede wszystkim jednak sprawdź kwestie prawne. w Niemczech, w niektórych landach, opiekun psa "z listy" musi zdać test i otrzymać pozwolenie. pies w określonym czasie również musi przejść testy bo inaczej zostaje uśpiony. jest też zakaz lub znaczne utrudnienia przy importowaniu szczeniąt ttb. dlatego też ustal najpierw jak jest w Twojej okolicy bo może się okazać, że przepisy są bardzo ostre i trzeba się dobrze przygotować zanim weźmie się psa.

Bardzo prosto da się to obejść, jeśli koleżanka będzie potrzebowała pomocy , służę radą.

Monika_1584 
Aktywny

Wysłany: 2012-05-13, 21:30   Re: Kupno Pit Bull'a.

Mari napisał/a:
Monika_1584 napisał/a:

To już dawno sprawdzone :) Tutaj można posiadać takiego psa, nie trzeba pozwolenia. Rozmawiałam nawet z kilkoma właścicielami AST oraz Pit Bull'i i nie trzeba mieć żadnych papierów, tylko tyle co po prostu pies musi być zarejestrowany tak samo jak i każdy :)

*kasia103 
Weteran

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-05-13, 21:31   

Życzę powodzenia, mam nadzieję że kiedyś zobaczę jej fotki :)

*Asix89 
Weteran

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2012-05-13, 22:04   

Gdybyś nie napisała, że masz 16 lat, nigdy bym nie pomyślała, że jesteś właśnie w takim wieku. Na prawdę, super podejście do zakupu psa :thumpup:

Monika_1584 
Aktywny

Wysłany: 2012-05-13, 22:27   

kasia103 napisał/a:
Życzę powodzenia, mam nadzieję że kiedyś zobaczę jej fotki :)

Dziękuję :) Jak suczkę dostanę to pierwsze co założę jej temat, i będzie dużo zdjęć bo kocham Fotografię :)

Asix89 napisał/a:
Gdybyś nie napisała, że masz 16 lat, nigdy bym nie pomyślała, że jesteś właśnie w takim wieku. Na prawdę, super podejście do zakupu psa :thumpup:

Dziekuje :)

Pies to nie zabawka, to żywe zwierze i obowiązek na nawet 15 lat, wielka odpowiedzialność :)
Dla Mnie 'człowiek', który weźmie psa a po 3 latach jak zechce jechać na wakacje - wywali to po prostu debil, nie wiem jak można tak po prostu wywalić psa ? Chore. Ja od kiedy pamiętam przygarniałam bezdomne zwierzaki - wszystkim znalazłam zawsze nowy dom a wszystkie Moje zwierzaki są też przygarnięte, mam 2 koty z ulicy - jednego znalazłam w wiadrze z wodą (!) jak miał dwa dni, Weterynarz mówiła że nie ma szans na przeżycie - a dziś ma 3 lata :) Mój obecny pies też jest z ulicy :)

To będzie mój pierwszy kupiony zwierzak :)

Odpowiedz do tematu