forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cannabis
2013-09-09, 10:12
Płatki kukurydziane i kasza gryczana
Autor Wiadomość
*Raszka 
Weteran

Imię: Basia
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2012-02-21, 09:45   

diyala napisał/a:
Moja babcia przez lata jak zawsze były u nas psy (a suchych karm jeszcze w jej czasach nie było, dopiero w połowie lat 80-tych jakieś tam, najczęściej marnej jakości, się pojawiły) zawsze i uparcie trzymała swoje psy na płatkach owsianych (z surowym mięsem i warzywami): sparzonych lub gotowanych. Teraz z perspektywy czasu widzę, że ona wiedziała to, czego my się dopiero teraz od nowa uczymy (nie na darmo Acana cały czas stosuje owies w swoich karmach, a ostatnio wywalili ze składów nawet brązowy ryż i pozostali tylko przy owsie): płatki owsiane mają niski indeks glikemiczny, w przeciwieństwie do różnego rodzaju makaronów i ryżu, są łatwo strawne, hipoalergiczne (czego nie można powiedzieć o pszenicy i kukurydzy) i do tego bogate w cynk.

Mój Bubus prawie co 2 dzień właśnie dostaje taki posiłek i też mi babcia o tym mówiła.
Ja mu daje z mlekiem ale kozim bo raz w tygodniu mamy prawie 3 litry prosto z cyca.
Z kaszą to są zdania bardzo podzielone. Ja swojemu nie daje no chyba ze ma zaparcia to wtedy jedna łyżkę stołową trochę rozgotowanej gryczanej bo ona strasznie go przeczyszcza. I właśnie tu mi też babcia mówiła, że jak piesek ma przeczyszczenia po tym to nie powinno się dawać. A kobita zna się na rzeczy bo kiedyś dawno temu hodowali pieski policyjne.
Tak samo jak powinno się częściej ryż dawać nić makaron.
My mieliśmy swojego czasu problemy żywieniowe u pieska i właśnie jak się wtedy dowiedziała jak mi wykład szczeliła masakra.
Teraz się stosuje do wszystkich jej zaleceń i jest idealnie.
Babcia najlepsze źródło wiedzy :mrgreen: :mrgreen:

zlotyhh 
Aktywny

Wysłany: 2012-02-27, 18:27   

dokładnie, nie ma to jak babcia :wink:

Odpowiedz do tematu