forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zachowania szczeniaka, czy to normalne?
Autor Wiadomość
Dainese 
Początkujący

Imię: Łukasz
Wysłany: 2018-09-12, 02:41   Zachowania szczeniaka, czy to normalne?

Witam. W ten piątek (07.09) wzięliśmy do domu suczkę w typie amstaff. Bella obecnie ma 9 tygodni. W związku z tym, że to nasz pierwszy piesek mam kilka pytań odnośnie wychowania oraz zachowań, tak zwierzaka jak i swoich.

Po pierwsze i na chwilę obecną najważniejsze.
Pierwsze dwa dni po przyniesieniu do domu Bella była raczej wystraszona a w związku z tym spokojna. Ale z czasem jak zaczęła się do nas przyzwyczajać, nabrała odwagi i coraz chętniej zaczyna dokazywać. Zwłaszcza z dziećmi. Wiadomo, podobne wulkany energii. Problem polega na tym że w ramach zabawy skacze z zębami do młodszej córki (3,5 roku). Łapie ją za za nogawki, rękawy albo za bluzkę, czasami nawet za włosy. A jeśli psu uda się wywrócić dziecko, albo młoda się pochyli, to próbuje ją złapać za twarz. Żeby oduczyć psa takiego zachowania wydaję ustami taki świszczący dźwięk i mówię zostaw albo nie wolno. A następnie zamykam psa na ok 2min w "karcerze", czyli w łazience. Po wypuszczeniu, staram się nakierować jej uwagę na zabawkę, albo wyciszyć ją, np. Biorąc na ręce i głaskając delikatnie. Jeśli robię coś nie tak, będę wdzięczny za konstruktywną krytykę.

Druga sprawa to nauka higieny.
Problemem nie jest to że pies załatwia się w domu. Na to byliśmy przygotowani. Ale, o ile Bella nie ma problemu żeby iść pobiegać, czy załatwić się na ogródku. O tyle kiedy wyprowadzam ją na trawnik przed domem, pies sprawia wrażenie zdezorientowanego i niemal natychmiast zaczyna prosić, żeby wpuścić ją do domu. Czy to normalne i jak ja powinienem się w takiej sytuacji zachowywać. Po za tym, potrafi np. Nic nie zrobić na zewnątrz, ale nasikać na podłogę dosłownie 2min. po powrocie do domu. Nie chcę jej za to karać. Ale przydałaby się jakaś rada, jak nalierować psa że takie zachowanie jest niewałaściwe.

*steryd 
Bulloholik
Diesel[*] & Vigo

Wysłany: 2018-10-16, 10:08   

Odnośnie nauki czystości. Sporo jest o tym wątków. Tak się nauczyła i tak się załatwia.

Osobiście zrobił bym tak, chodzisz tak długo aż się załatwi, jak się załatwi nagroda pochwała i od razu do domu. Kilka razy powtarzasz zabieg ,aż pies zatrybi.

Odnośnie zabaw z dziećmi, u mnie jest krótka piłka, i zero marginesu błędu dla psa, zęby koło twarzy głowy dostaje w cymbał. Ma się wystraszyć ,żeby więcej tego nie zrobił, odnośnie ciągnięcia za rękawy nogawki itd. indywidualna sprawa, pies traktuje to jako zabawe, gdy przesadza to reagujesz komendami metodą zdartej płyty. U mnie jest krótko jak go nauczysz tak będziesz miała.

Izolowanie psa jako kara, to dla mnie śmieszna metoda, nie dla każdego psa obcowanie z człowiekiem to szczyt łaski, dla takich psów to nie kara tak w telegraficznym skrócie.

Odpowiedz do tematu