forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Forum zostanie zamknięte
Autor Wiadomość
@Cannabis 
forum.amstaff.tox.pl

Imię: Wojciech
Wysłany: 2018-07-15, 17:07   Forum zostanie zamknięte

Witaj!

W tym roku podjąłem ostateczną decyzje o zamknięciu forum. Widnieliśmy w sieci od 14.01.2004, więc całkiem długo. Forum przetrwało długi czas i chociaż wielu nie wierzyło, rozwijało się. Od dłuższego czasu fora opustoszały. W głównej mierze przez facebook`a. Już od dłuższego czasu po statystykach, widać było, że dalsze jakiekolwiek działania nie miały by sensu. Dlatego też decyzja o zamknięciu. Dziękuje z góry wszystkim forumowiczom, a przede wszystkim moderatorom. Szczególne podziękowania dla Mari, która była najdłużej w administracji i pomagała przy rozwoju forum (na dobre i na złe). Chociaż na forum różnie się działo, to myślę, że każdy z nas będzie dobrze wspominał spędzony tutaj czas ;) . Tutaj można było spotkać bullomaniaków i poznać wiele osób. Tutaj staraliśmy się wam rozwijać forum o nowe informacje oraz wygodniejszy dostęp do postów i tematów. Co do burzliwych chwil? Gdyby ich nie było, to miejsce nie nazywało by się "forum". Mimo to dzięki, że byliście i chociaż wiem, że mało osób odczyta ten post, należało to zrobić i go umieścić.

Forum będzie widniało jeszcze do około 25 września tego roku.

Pozdrawiam!

*AGNIESZKA 
Weteran
GAGA

Wysłany: 2018-07-15, 18:16   

Witaj ... cóż ... coś się kończy, coś zaczyna -samo życie. Jednak forum pomogło wielu osobom, sama szukałam tutaj odpowiedzi na pytania i zawsze je dostawałam, jak wiele innych osób. Każdy dzielił się swoją wiedzą. Poznałam dużo osób, bardziej, lub mniej ciekawych ;-) . W każdym bądź razie również dziękuję za istnienie forum, za Waszą pracę tutaj, gdzie z przyjemnością zaglądałam. Pozdrawiam .... Agnieszka

Gargamel http://www.forum.amstaff....=2921&start=360

Na Pomoc Ast .... www.facebook.com/napomocast

Zadzior 
Bulloholik

Imię: Anka
Wysłany: 2018-07-16, 10:17   

Mnie też się bardzo przydało. Żałuje, że tak szybko ludzie przerzucili się na fejsa :no: Pomogliście mi psychicznie gdy mój pies zabił drugiego psa, a na fejsie mnie zjechali.... ja i Xenka mamy się dobrze. Dziękuje za wszystko :)

Danin 
Początkujący

Imię: Danin
Wysłany: 2018-07-23, 09:17   

ja też się sporo dowiedziałem tutaj, a jak by zrobić dobrowolną zbiórkę np po 10 lub 50 zł na utrzymanie ?

krokodyl66 
Początkujący

Wysłany: 2018-07-24, 17:18   

dla czego zamykać ... niech sobie istnieje ... podać konto dokładnie jak na FB czy YT ... są platformy gdzie wpłaca się dobrowolne datki ... jeśli komuś wiedza zawarta na forum pomogła

*steryd 
Bulloholik
Diesel[*] & Vigo

Wysłany: 2018-07-25, 17:40   

strasznie szkoda :( mega sentyment mam do tego forum i dziwie się ,że fb je wyparł.
Ile kosztuje obsługa.

@Cannabis 
forum.amstaff.tox.pl

Imię: Wojciech
Wysłany: 2018-07-26, 21:58   

Fora "umarły", jedno po drugim. Widocznie taka miała być kolej rzeczy ;) . Wiele for tematycznych "umarło" w sieci, nie tylko bullowate. Zaznaczę, że nie chodzi tutaj tylko o opłatę serwera. Trzeba sobie uświadomić, że silnik forum jest mega stary i nikt go już nie uaktualnia od bardzo dawna. Z czasem serwery będą szły do przodu, a forum wreszcie padnie, bo nie będzie przystosowane do "nowości". Dobre lata tej modyfikacji forum dawno minęły i nikt nie ma zamiaru zabrać się za nowe wersje lub chociaż otwarcie furtki do łatwiejszych przenosin na inne silniki. W obecnej sytuacji nie jest to opłacalne, gdyż nikt nie chciałby się podejmować przeniesienia forum z tak starej modyfikacji na coś innego. Było by to za równo trudne jak i kosztowne. Forum od zera nie miało by sensu. Sam kiedyś wypytywałem w bardziej znanych miejscach o taką możliwość. Jednak znalezienie takiej osoby graniczyło z cudem. Samo przenoszenie lub koszta to jeden z problemów, a pamiętajmy, że teraz na forum rejestrują się głównie konta, które pozostawiają jeden, dwa posty w celu zareklamowania czegoś. Po co w takim przypadku wpędzać się w kolejne koszta. To mówi wszystko samo za siebie.
Sam serwer był opłacany w ostatnich latach głównie z sentymentu, bo dobrze wiemy, że odwiedzane jest sporadycznie lub wcale. W jakimś sensie miało swoje 5 minut i udało osiągnąć się sporo ;) . Osobiście pieniążki potrzebne mi są jak każdemu z nas, a wieczne przedłużanie jego żywotu na siłę, jak dla mnie nie ma sensu. Dlatego też decyzja o zamknięciu. Osobiście włożyłem w to forum bardzo dużo godzin i przez te kilka ostatnich lat "na siłę" przedłużaliśmy żywot tego forum. Teraz sam bywam tutaj raz za czasu i sam zapał zgasł.
W tamtym roku zbieraliśmy wspomniane datki, ale zainteresowana tym była zaledwie jedna osoba. To pokazuje jak dawno zapomniane jest to miejsce ;) . Miło widzieć, że chociaż te kilka osób wstąpiło na forum i pozostawiło kilka słów od siebie.

Pozdrawiam!

Odpowiedz do tematu