forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Legowisko
Autor Wiadomość
thor 
Początkujący

Wysłany: 2017-04-28, 12:10   

Dzień dobry.
Mam na imie Tamara. Mój ostatni pies - cane corso - nie żyje już od dwóch lat.
..
Obecnie przygotowuję się do nabycia amstaffa.
Przeglądam strony hodowli, ogladam akcesoria w sklepach - teraz właśnie zastanawiałam się, jaki rozmiar legowiska potrzebny jest dla dorosłego psa ? (Będę szukała niebieskiego samca - to mój wymarzony, nowy członek rodziny na kolejne lata).

Chyba nie można zadać szybkiego pytania przy pomocy linka (?) - zatem podam wymiary dostępnych "pontonów" z kudury - i proszę o poradę, który nabyć, zakładając że piesek będzie dorodny ?

M = 100/70cm
L = 110/80cm
XL = 125/90cm

Dodam, że ceny nie są znacząco zróżnicowane, gdybym miała nieograniczoną ilość miejsca, nabyłabym super przestronne i już. Ale niestety - gabaryty mojego domku nie są przesadne :) - tak więc - proszę o poradę.

Nessi3M 
Początkujący
Nessi3M

Imię: Weronika
Wysłany: 2017-04-29, 07:56   

Witam. Jestem szczesliwa wlascicielka 4miesiecznej amstaffki.kilka lat temu moj maz mial suczke tej rasy niestety odeszla. Z doswiadczenia wiemy ze nie ma sensu na start kupowac pontonu wystarczy zwykla poduszka czy kocyk bo szczeniaczki to male niszczyciele. Nasza ma kocyk a w nocy i tak wbija sie bezczelnie na lozko udajac ze nie wie o co chodzi gdy sie ja wygania. Czeka az zasniemy i wchodzi w nogi lub idzie do mojej corci spac. A w ciagu dnia jako komende miejsce respektuje ten kocyk na ktorym ma swoje zabawki i dostaje smakolyki.

thor 
Początkujący

Wysłany: 2017-04-30, 11:03   

Nessi3M napisał/a:
Witam. Jestem szczesliwa wlascicielka 4miesiecznej amstaffki.kilka lat temu moj maz mial suczke tej rasy niestety odeszla. Z doswiadczenia wiemy ze nie ma sensu na start kupowac pontonu wystarczy zwykla poduszka czy kocyk bo szczeniaczki to male niszczyciele. Nasza ma kocyk a w nocy i tak wbija sie bezczelnie na lozko udajac ze nie wie o co chodzi gdy sie ja wygania. Czeka az zasniemy i wchodzi w nogi lub idzie do mojej corci spac. A w ciagu dnia jako komende miejsce respektuje ten kocyk na ktorym ma swoje zabawki i dostaje smakolyki.

Dziekuję za odpowiedź.
Wiem wiem :D - przechodziłam "niszczycielskie dorastanie" mojego poprzedniego, wieloletniego towarzysza.

Następca nie dostanie na powitanie nowego pontonu (zresztą za duzego na "dzieciaka"), niemniej jednak chcę już zacząc kupowac akcesoria - potem nie ogarnę wszystkich kosztów - a cena tych pontonów które znalazłam wydaje mi sie super atrakcyjna.
Podobne widziałam w stacjonarnym zoologu o ok. 80 % droższe.
(Zadałam pytanie p.moderatorce - pokazałabym Wam link i już - ale poczekam na odpowiedź, wiem, że to może byc niezgodne z reg.)
Tak więc - ponawiam prośbę o poradę.
....Pewnie wszyscy na majówce (?) :)

*steryd 
Bulloholik
Diesel[*] & Vigo

Wysłany: 2017-04-30, 20:42   

powiem Ci tak ja mam 77 /67 jakos tak wymiar wewnetrzny i wystarczy mi to mysle do 6msc spokojnie

Amirall 
Początkujący

Wysłany: 2017-09-21, 11:29   

Lepiej kupić od razu większe legowisko, by w przyszłości pies nie przechodził traumy ze względu na inną wyściółkę, kolor czy tam kształt posłania. Mój psiak jest bardzo wybredny w tym temacie :D

mafisiak17 
Początkujący
mafiaa17

Imię: Martyna
Wysłany: 2018-06-09, 14:25   

thor napisał/a:
Dzień dobry.
Mam na imie Tamara. Mój ostatni pies - cane corso - nie żyje już od dwóch lat.
..
Obecnie przygotowuję się do nabycia amstaffa.
Przeglądam strony hodowli, ogladam akcesoria w sklepach - teraz właśnie zastanawiałam się, jaki rozmiar legowiska potrzebny jest dla dorosłego psa ? (Będę szukała niebieskiego samca - to mój wymarzony, nowy członek rodziny na kolejne lata).

Chyba nie można zadać szybkiego pytania przy pomocy linka (?) - zatem podam wymiary dostępnych "pontonów" z kudury - i proszę o poradę, który nabyć, zakładając że piesek będzie dorodny ?

M = 100/70cm
L = 110/80cm
XL = 125/90cm

Dodam, że ceny nie są znacząco zróżnicowane, gdybym miała nieograniczoną ilość miejsca, nabyłabym super przestronne i już. Ale niestety - gabaryty mojego domku nie są przesadne :) - tak więc - proszę o poradę.

Moja suczka ma ponton w rozmiarze L i jest dla niej w sam raz ;) No ale jeśli myslisz o samcu to trzeba brac pod uwagę że bedzie o wiele wiekszy od suczki. Chociaż na początek moim zdaniem rozmiar L był by idealny ;)

Marlena656 
Początkujący
Marlena656

Imię: Marlena
Wysłany: 2018-06-28, 14:00   

Możesz kupić od razu większe legowisko, bo ja miałam taki problem, że na początku kupiłam mniejsze i jak już mój podrósł to kupiłam większy i niestety nie mógł się do niego przyzwyczaić. Myślałam że może kolor lub że jest nie wygodny, więc kupiłam następny, ale i tego jakoś nie polubił. Wtedy wyciągnęłam to mniejsze i tak spała do puki na prawdę stało się za ciasne dla niego. Od czasu kiedy wyrósł z mniejszego,śpi z nami w łóżku. Mojemu psu jakoś nie podobała się zmiana, może tylko mi się to przytrafiło, ale może lepiej kupić od razu większy rozmiar.

Odpowiedz do tematu