forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Mari
2012-02-17, 12:07
Szczeniak mocno gryzie w czasie zabawy.
Autor Wiadomość
ineskaka 
Bulloholik
anielskie diabełki

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-12-03, 21:40   

agusik napisał/a:
posshspice napisał/a:
w momencie jak gryzie, przestać się bawić. I tak do skutku gdy pies skojarzy, że gryzienie człowieka "jest nieopłacalne". Warczenie jest to próba wymuszenia, albo pies rządzi (czego nie polecam), albo dajesz jasne komunikaty.

Rozmawiałam z chodowca od którego kupiłam suczkę i powiedział aby lekko palcem pstryknąc jej nosek w momencie kiedy gryzie ale jak na pierwszys raz nie działa i wydaje mi sie zę to kara cielesna , jak zaciśnie żabki na nogawce to ciężko ja oderwać i bardzo sie wtedy denerwuje.... nie wiem czy to nie wynik pierwszego stresu po przejściu do nowego domu.....chyba osiwieje przez tego psiaka :| .......

oj , oj uważaj z tym pstrykaniem...bo to zamiast działać na Twoja korzyść obróci się przeciw Tobie....ja miałam straszny problem z gryzieniem - odkąd wyganiałam psa do innego pokoju i izolowałam - poskutkowało. do tej pory korzystam z metody izolowania - działa natychmiast
http://www.forum.amstaff....p?p=95058#95058

klementynka 
Początkujący

Wysłany: 2013-11-29, 23:57   

Witam!
1. Posiadam 4,5 miesięczną suczkę o imieniu Bora. Piesek jest bardzo przyjazny, posiada dużo energii i chyba w tym problem...Bardzo często w trakcie zabawy z misiem/pluszakiem/kostką
przychodzi do mnie i zaczyna skakać po plecach, na ręce trzymając zabawkę w pysku. Rozumiem przez to, że chce zwrócić na mnie uwagę, żebym się z nią pobawiła. Czy obcięcie/ spiłowanie pazurów pomoże? Odstawianie psa z zabawką do legowiska? Problem jest tego typu, żę przez jej drapanie pazurami mam pocharatane całe ręce, uda, plecy.
2. Bardzo często również suczka skacze do mnie i mnie gryzie, zniszczyła mi już tak kilka ubrań (właśnie rosną jej stałe zęby). Podniesienie głosu oraz stanie w miejscu nie pomaga.

Potrzebuję waszej pomocy!

bozenka0506 
Początkujący

Wysłany: 2013-12-08, 20:19   

witam chcialam zapytac jak skutecznie oduczyc 4-ro miesieczna Amstaffke gryzienia i szczekania na domowinkow dodam ze najgorzej kiedy zaczyna gryzc dzieci bardzo prosze o pomoc

*Dzeus 
Weteran

Imię: Natalia
Wysłany: 2015-04-14, 15:38   

Do jakiego wieku psiaki podgryzają? W jakim wieku jest to już niedopuszczalne ?

You are responsible, forever, for what you have tamed. (ang.)

Antoine de Saint-Exupéry

pavko 
Początkujący

Wysłany: 2015-04-15, 08:04   

Nasz pies gryzł do około 8 miesiąca- co przeżyliśmy z nim od 8 tygodnia do tych 8 m-cy wiemy tylko my a szczególnie moja żona :mrgreen: . Nic nie pomagało,żadne pstryczki, krzyki, kary. To był diabeł i żałowaliśmy że trafił pod naszą strzechę.
Oczywiście nie był to pierwszy nasz pies i świadomi bylismy jak zachowują się szczeniaki ale Baki był niemiłosiernie nieznośny.
Niektórzy tęsknią do czasów kiedy ich psy były malutkie,słodziutkie- my chcemy o tym zapomnieć :lol:

*Dardamell 
Weteran

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2015-04-15, 08:39   

Dzeus napisał/a:
W jakim wieku jest to już niedopuszczalne ?
W świecie psów szczeniętom kończy się taryfa ulgowa po ukończeniu 3 miesiąca. Od tego momentu dorosłe osobniki nie będą znosić szczeniackich wygłupów i będą karcić młode.
Jeżeli nie oduczymy szczeniaka takich zachowań to on może z tego nie wyrosnąć i robić to zawsze. Jako ludzie nie musimy oczywiście odnosić się do karcenia, bo znamy też inne metody.

*Dzeus 
Weteran

Wysłany: 2015-04-15, 08:42   

Słyszałam że ulga kończy się przy 6miesiacach

Antoine de Saint-Exupéry

*Dardamell 
Weteran

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2015-04-15, 13:56   

Dzeus, nie, kończy się około 12 tygodnia życia. W wieku 6 miesięcy pies może dostać za głupkowate zachowanie już porządny łomot.

*Dzeus 
Weteran

Wysłany: 2015-04-28, 11:04   

No to to by wyjaśniało fakt, że Dzeus oberwał 4 razy do w wieku ok. 4 miesiecy. No ale dwie z tych sytuacji to raczej podchodziło pod agresje. No nie ważne, w kazdym bądź razie musze to sobię zaktualizować ;)

Antoine de Saint-Exupéry

aston 
Początkujący
aston

Imię: Paweł
Wysłany: 2018-03-15, 23:22   

Witam wszystkich, ciekawie i wyczerpująco zostało opisane wprowadzenie psa przed niemowlęciem , ale moje pytanie brzmi , mam 7 tygodniowego szczeniaka na weekendy dwa razy w miesiącu również w tygodniu jest u mnie córka 3 letnia , jak pomimo nie częstych kontaktów z córka prawidłowo powinienem oswajać ich z sobą ?

Odpowiedz do tematu