forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Siusianie w domu.
Autor Wiadomość
Paula70 
Początkujący

Imię: Paulina
Wysłany: 2018-01-07, 16:33   Siusianie w domu.

Witam czy mogłabym prosić o radę? Mam ogromny problem z moim 7 miesięcznym amstaffem.Tym problemem jest sikanie w domu. Poprostu już sama nie wiem co mam robić i czuję się bezsilna.. od samego początku załatwiaj swoje potrzeby w domu, okej było to zrozumiałe bo był malutki. Teraz ma 7 miesięcy i nadal sika w domu. To jest raczej posikiwanie, bo nie wygląda na to że nie mógł wytrzymać tylko biega po domu i zostawia za sobą slalomy moczu. Tylko gdy to zrobi ucieka pod stół i widać że wie że zrobił źle. Wychodzi na dwór co 4 godziny, nieraz potrafi zaraz na korytarzu się zsiusiac po powrocie ze spaceru. Zasikuje cała klatkę schodową gdy wychodzę z nim na dwor, lozka, gdy był mały non stop sikał na lozko zostało ono oczywiście wyrzucone bo nie było już ratunku, cały parkiet w poprzednim mieszkaniu byl pociemniały od jego moczu. Teraz na nowym mieszkaniu wszyatko zaczyna się od nowa. Zawsze staram się mimo wolnego od pracy wychodzić z nim o tej samej godzinie czyli o 7. Dziś obudził mnie niestety swoim siusianie mam na środku pokoju , gdy zobaczył że wstałam nawet nie zareagował i robił to dalej gdy zaczęłam reagować i mówić donośnym tonem "nie wolno " uciekł pod drzwi usiadł i siusiał dalej po czym zaczął biegać po całym pokoju łącznie z łóżkiem no i oczywiście cały czas siusiał. Splacilam dopiero jedną ratę łóżka a tu dziś nowe łóżko zostało naznaczone. Dodatkowo siusianie mam reaguje w każdej sytuacji stresowej , gdy coś zbroi, a szczególnie gdy dom jest odkurzamy to już wogole istna masakra. Nawet jak zamknie się go w osobnym pokoju i tak cały pokój pływa. Zastanawiam się czy on aby na pewno ma jeden pęcherz . Na codzien jest naprawdę bardzo kochanym psem , nie ma w nim za grosz agresji uwielbia bawić się z każdym człowiekiem jak i każdym psem, uwielbia się przytulać , bawić i jest bardzo radosnym psem. Więc ten jego paniczny strach i strasznie wesoły temperament wykluczają się nawzajem. Porostu nie wiem już co robić gdzie pisać bądź gdzie się z nim udać, wszystko w domu śmierdzi mimo że non stop sprzątam a u weterynarza usłyszałam jedynie że nie przylozylam się co do jego wychowania i tresury. Mam jeszcze jednego psa w domu i nigdy nie było takich problemów. Nauczyłam go bardzo dużo lecz z tym nie potrafię sobie już poradzić.

*steryd 
Bulloholik
Diesel[*] & Vigo

Wysłany: 2018-01-11, 11:42   

na początek dopytałm bym jeszcze u innego weterynarza, najlepiej z polecenia, dla mnie to wygląda na problem zdrowotny niż błąd w wychowaniu.

U mnie każdy pies teraz czwarty, nauczył się w ten sam sposób. Wychodził na dwór byłem z nim tak długo aż się załatwił od razu mega pochwała cacy cacy i do domu od razu bez przystanków. Parenście powtórzeń i pies nie załatwiał się w domu więcej.

U Ciebie jeżeli to nie problem zdrowotny może trzeba będzie powtórzyć paredzięsiąt razy ponieważ już mógł nabrać złych nawyków.

Widać psa kochasz ,ale szlak Cie trafia za jego szczochy do tego pies sie boi i koło się zamyka.
Powodzenia. Jak wet nie pomoże i sama nie dasz rady, szukaj behawiorysty.
Powodzenia.

Odpowiedz do tematu