forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cannabis
2013-09-09, 09:55
Dieta barf
Autor Wiadomość
necka 
Początkujący

Imię: Anna
Wysłany: 2016-02-17, 08:05   

dla nas tak, ale z punktu widzenia barfa nie ponieważ serce jest mięśniem, tak samo jak ozory :)

Bartektrn 
Początkujący

Imię: Bartek
Wysłany: 2017-07-21, 20:07   

Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowy i chciałbym się przywitać.

Mam prośbę i pytanie zarazem.

Otóż mam od kilku dnia amstaffa osmio tygodniowego i myślę nad dieta BRAF, dotąd jad suche i kilka razy dostał "zwykle domowe" a chciałbym zadbać o niego odpowiednio. Jak przejść na Braf jakieś przykłady co polecacie dla tak młodego psiaka? Jak nie braf to przejdę na suche +ryż (może zamiast ryżu być makaron. Pełno ziarnisty )? + mięso myślałem o kurczaku bo sam go dużo jem

Pozdrawiam

*steryd 
Bulloholik
Diesel[*] & Vigo

Wysłany: 2017-07-24, 09:11   

Postaram Ci się odpowiedzieć na swoim przykładzie. Bo zaczynałem tak jak Ty i byłem laikiem w temacie. Karmie od 5 tyg teraz ma 19.

Wydaje mi się ,że takiego młodziaka nie musisz stosować zestawu do przestawiania na barf czyli żołądków wołowych nieczyszczony tudzież nazywane tez księgami. Jak masz możliwość się zaopatrzyć wymieszaj 50/50. Zacznij od wołowiny zmielonej. Podstawa to pochodzenie mięsa. Do tego łyżka stołowa jogurtu naturalnego albo sera białego. Dowiedz się gdzie co kupować. Ja karmiłem na początku 6x dziennie, zmniejszałem gdy przestawał jeść któryś posiłek i dzieliłem dzienną dawkę na jedną mniej czyli np5 ,4 itd. To na początek. Ja mam to szczęście ,że obok siebie mam dwie firmy które robią gotowce. Jedna firma lepsza druga gorsza. Ogólnie duże ułatwienie bo do diety za kolejne 2/3 tyg wprowadzałem kości a w mieszankach masz je zmielone (drob,dziczyzna,woł, baran,koza,koń) . Unikaj wieprzowiny i jak ognia podrobów wieprzowych. Kości podajesz surowe , drobiowe lepiej mielić. Gotowane czy nie ,są ostre mogą uszkodzić ścianę żołądka czy jelita.

1)Ja wychodzę z założenia ,że albo dobra karma premium (sucha) albo barf. Gotowane żarcie to pomyłka bo: jest wyjałowione ze wszystkiego, zajmuje czas, musisz dodawać tak czy siak chemie w postaci witamin, prędzej czy później pojawi się capienie z japy i kamień na zębach. Dla mnie to dieta pomyłka.

2)Psy z natury nie żywią się węglami poczytaj trochę o barfie. Makarony ryże i inne ch.. mogą powodować choroby nowotworowe. Chodzi o to by energia u psa brała się z białek i tłuszczy ,a nie z węgli.

^Mari 
Zadruga FCI

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2017-07-24, 10:22   

Bartektrn napisał/a:
+ mięso myślałem o kurczaku bo sam go dużo jem

Lepszy będzie indyk, a znacznie lepsza wołowina lub konina. Kurczaki są teraz faszerowane antybiotykami i hormonami, młodemu psu bym takiego syfu nie dawała bo może się to później odbić na jego zdrowiu.

Bartektrn 
Początkujący

Wysłany: 2017-07-26, 13:16   

Wielkie dzięki za odpowiedź. A mogę prosić o jakieś przykłady co dawać mniej więcej w jakich ilościach, teraz skończył 10 tyg.

Mielic wszystko razem mu w mikserze?

Na tą chwilę kupiłem mu Royal cany maxi junior sucha karme

Pozdrawiam

*steryd 
Bulloholik
Diesel[*] & Vigo

Wysłany: 2017-07-26, 13:40   

Ile wazy ?

Bartektrn 
Początkujący

Wysłany: 2017-08-08, 16:54   

Aktualnie 10 kg może ciut wiecej
14.05.2017 uridzony

*steryd 
Bulloholik
Diesel[*] & Vigo

Wysłany: 2017-08-10, 23:26   

na necie jest kalkulator jak i ile czego dawac. Proponuje 10% masy ciala jeszcze. Moj ma teraz 5 msc dostaje 6.5%.

Co do miksowania i mieszania. Pies ma zjesc a czy zmiksujesz w pape czy dasz osobno to mniejsza o to.

Bartektrn 
Początkujący

Wysłany: 2017-08-13, 17:53   

Wybrałem bez zbóż ( to dobrze czy dodać zboża??) i wyszło coś takiego :

https://zapodaj.net/8e70003c8cdff.jpg.html

https://zapodaj.net/b943bca0bbbc1.jpg.html

Tera pomoże mi to ktoś zrozumieć co np mu podać ??
Co wy byście podali ??

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu