forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Cannabis
2013-09-09, 10:20
Jak karmić młodego psa ?
Autor Wiadomość
&agusia_cch 

Wysłany: 2014-10-09, 13:38   

ja z acana mam niemile wspomnienia.
u nas szczyle sa na ToTW i jesteśmy super zadowoleni.

ams33 
Początkujący

Wysłany: 2014-10-09, 16:16   

dziękuję bardzo za pomoc kupiłem Royal Canin Maxi Junior :D bo jest też teraz karmiony karmą royal mam jeszcze jedno pytanko co myślicie na później jak już będzie większy na temat karmy Brit? a dokładnie tą Brit Premium Adult Large czy cały czas jechać już na royalach ?pozdrawiam serdecznie

&diyala 
Maximus Kennel

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2014-10-10, 00:19   

agusia_cch napisał/a:
ja z acana mam niemile wspomnienia.
u nas szczyle sa na ToTW i jesteśmy super zadowoleni.

Ja prywatnie bardzo lubię i Acanę i Orijen. Odkarmiłam na niej 2 mioty. No ale tak jak wspomniałam: to nie jest karma dla każdego psa. Moje papiki od 14-go dnia wciskały surowe mięso, więc Acana była dla nich super uzupełnieniem, ale dla szczeniaka który był żywiony pokarmem zbożowym i wysoko przetworzonym to nie ędzie najlepszy wybór.
Odnośnie Royala: za pieniądze bym tym swoich psów nie nakarmiła. Ale to moja prywatna opinia. Ja generalnie z wiekiem robię się coraz bardziej radykalna i wymagająca w kwestii tego, co daję swoim psom. Lata temu i Pro Planem zdarzyło mi się nakarmić, potem były karmy kalibru Acany i Orijen, teraz Barf z bardzo niewielkim tylko dodatkiem karm tłoczonych na zimno, bo tą całą resztą, produkowaną metodą ekstruzji już nie chcę swoich psów karmić. Nie muszę, mam wybór i z niego korzystam.

jkw210 
Początkujący

Wysłany: 2017-02-11, 12:36   

Co sadzicie o karmie Royal Canin junior maxi dla 3 miesięcznego amstaffa? Czy wystarczy tylko sucha karma czy coś jeszcze. Podaje 300g dziennie czy to jest wystarczająco?

Hades 
Początkujący

Wysłany: 2017-02-22, 02:53   

Jak każda inna karma z serii Premium. Czyli sie ndaje. Co do gramatury zobacz co producent zaleca

Mój jak miał 3 mc leciał na suchej i do tego dostawał puszki dla juniorków Dolina Noteci albo coś tego typu. Royal chyba też robi mokre karmy więc od czasu do czasu można tym urozmaicić. Możesz dać mu wołowinki spróbować surowej

Ogólnie sama sucha starczy ale warto coś dodać.

MIriaczi 
Początkujący

Imię: Mirek
Wysłany: 2017-03-16, 08:52   

Witam nie dawno kopiłem swojego pierwszego Amstaffa i chciał bym poprosić o podpowiedzi w sprawie karmienia. Draco dostaje 4 porcje suchej karmy Versele-Lage Opti Life Puppy Sensitive po 50-60g każda. Robiłem mu też kurzą zmieloną wątróbkę z warzywami i ryżem, zastępując jeden z posiłków, ale po tym często robił kupę więc dałem sobie spokój. Teraz jest na samej karmie i tu pojawia się moje pytanie czy coś jeszcze mu dodać: warzywa, witaminy, żółtka. Piesek ma trzy miesiące i waży 6kg.

*steryd 
Bulloholik
Diesel[*] & Vigo

Wysłany: 2017-04-10, 22:57   

MIriaczi, 3msc i 6kg wydaje sie byc troche malo napewno dobrze dozujesz mu ta karme. Pozatym po co karmisz psa karma dietetyczna? ma jakieś problemy?.

Dla porownania moj pies jak mial 8tyg wazyl 7kg.

MIriaczi 
Początkujący

Imię: Mirek
Wysłany: 2017-04-28, 11:44   

Pies obecnie ma 4,5miesiąca (urodzony 13 grudzień) karma zmaniona na Ariona Puppy Large i waży 14,5kg na dzień dzisiejszy. Karmy pochłania 2x150g 1x100g do tego jakieś kurze nóżki itp. Czasami drugi posiłek zamieniam na mokrą karmę Doliny Noteci. U weterynarza nie dostałem żadnej informacji żeby z psem coś było nie tak wygląda też dosyć fajnie.

*kozajdw 
Weteran

Wysłany: 2017-05-27, 11:23   

steryd napisał/a:
MIriaczi

Dla porownania moj pies jak mial 8tyg wazyl 7kg.

Dwa miesiące i 7 kg?

*steryd 
Bulloholik
Diesel[*] & Vigo

Wysłany: 2017-05-27, 18:35   

kozajdw napisał/a:
Dwa miesiące i 7 kg?

Tak i to pisałem o Dieslu ważył w tych granicach
Vigo ma teraz 9 tyg skończonych i wazy 8,5.

Odpowiedz do tematu