forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Guz, narośl na stawie łokciowym
Autor Wiadomość
Skul_rbk 
Zaangażowany

Wysłany: 2017-04-20, 20:45   

TupTuch napisał/a:
bokserka kolegi 3 letnia z miesiac temu miala wyciety guzek ktory wygladal tak samo, co nie znaczy oczywiscie ze taki sam byl, poszedl do swojego weta to mu masc dali i kazali smarowac, buce, wyslalam go do moich ziomkow, zrobili biopsje wygladalo na komorki zlosliwca, wycieli guz i wyslali do histopatologa, na szczescie badanie histopatologiczne wykazalo iz guz zlosliwy nie jest, moim zdaniem przy wszelkich zmianach skornych powinno sie dla pewnosci zeskrobine zrobic, a przy guzach biopsje, obserwowac mozna pewnie, ale w tych zlych scenariuszach liczy sie czas i zwloka nie jest wskazana, mam nadzieje ze u Ledy to nic groznego

Ja się podepnę po ten komentarz, ponieważ u mojego Ax'a pojawił się guz na tylnej łapie, który po zrobieniu biopsji wskazuje na guza komórek tucznych (mastocytoma).
Również miałem obserwować guza, kiedy był wielkości groszku, a teraz wiem że lepiej było od razu pobrać próbkę do badania i usunąć guza, kiedy był tej wielkości. Teraz guz nagle się powiększył i ma około 2cm średnicy. Za dwa tygodnie wycinamy i również wysyłamy próbkę do histopatologa, aby upewnić się czy wszystko zostało usunięte. Najgorszy scenariusz, to amputacja. Ale oby nie.

*agutka84 
Weteran
agutka84

Wysłany: 2017-04-27, 22:06   

Jeżeli histocytoma o łagodnym charakterze to bez obaw ;) Jezeli złosliwa z naciekiem na kosc to moze byc większy problem.

Skul_rbk 
Zaangażowany

Wysłany: 2017-05-14, 12:23   

Jesteśmy już po usunięciu guza. Teraz czekamy na wyniki HP. Weterynarz prowadząca zapewniała, że usunęli guza z możliwie jak największym zapasem zdrowej tkanki(zalecane 2 cm, usunęli 3cm). Po operacji została nam spora otwarta rana, która ma się goić poprzez ziarninowanie. Morfologia i biochemia w normie wszystkie parametry ok. Ax na szczęście nie odczuwa zbyt dużego dyskomfortu związanego z raną na łapie i jedyny dyskomfort odczuwa przy zmianach opatrunków. dwa razy dziennie zmieniamy opatrunki hydrożelowe, podajemy antybiotyk i kapsaicynę (capsomasol), którą podajemy już od około miesiąca. Sama rana wygląda ładnie i miejmy nadzieję, że wyniki też będą pomyślne. Zabieg został wykonany w piątek rano.
Pozdrawiamy

Skul_rbk 
Zaangażowany

Wysłany: 2017-05-24, 19:58   

Witamy ponownie, tym razem mamy już wyniki badania histopatologicznego i guz okazał się być guzem II stopnia złośliwości.
Nie wiem czy szukać dalszych rozwiązań, czy liczyć, że guz się nie odnowi. Lekarz prowadzący nakierował mnie na przychodnię we Wrocławiu na doktora Hildebranda odnośnie potencjalnej chemioterapii, niemniej nie wiem jak ma się takie leczenie u zwierząt. Gdyby ktoś mógł mi podpowiedzieć co dalej robić z tym fantem, będę z góry wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiamy

*Dona 
Bulloholik

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2017-05-25, 14:45   

Opis zrobiony rzetelnie, wszystko prosto wyjaśnione.
Hildebrandt jak najbardziej, druga opcja Therios w Myślenicach (Maja Ingarden) -
http://therios.pl/
Ja moją Amf konsultowałam u obojga tych lekarzy. Jeżeli chodzi o dalszy plan działań, na pewno rzetelnie przedstawią możliwości i swoje opinie w tym przypadku.
Chemię u psów stosuje się, są też różne jej rodzaje, chociaż chyba nie słyszałam, żeby w przypadku mastocytomy II stopnia ktoś się przy niej bardzo mocno upierał (co jednak nie znaczy, że nie jest zalecana).

Skul_rbk 
Zaangażowany

Wysłany: 2017-05-25, 19:24   

Dziękuję za cenne wskazówki. Z pewnością będziemy się konsultować w sprawie dalszego planu działań.
Co dwie głowy, to nie jedna.

Odpowiedz do tematu