forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie wypróżnia się
Autor Wiadomość
*steryd 
Bulloholik
Diesel[*] & Vigo

Wysłany: 2017-04-23, 19:00   Nie wypróżnia się

Mam pytanie do bardziej doświadczonych w temacie.
Szczeniak 6tyg od pt na barfie zbilansowanym z primexu. Na początek powiedziano mi w firmie żeny zacząć od wolowiny 100% w pt poszly 2 posilki barfu zaraz po nich kupki jedna z pozostalosciami suchej druga zdecydowanie bardziej zwięzła i ciemniejsza wczoraj ok 11 byla 3 kupka i ostatnia. Ciemna i mocno zwiezla. Pies dostaje porcje dzienna 10% masy ciała /6 posiłków co 3 godz. Cały czas jadł z apetytem o 15 do miesa dałem łyżke jogurtu naturalnego i łyżeczke oliwy zjadł poerwszy raz zostawiając niewiele wogole łaskawie wogóle zaczął jeść wcześniej do zera zjadał a uszy mu sie trzęsły. O 18 dostał kolejną planową porcje nie ruszył troche pochliptał mleka koziego z woda 1/2 to pije. Nie ruszyło.go nic od 15 i nie zjadł o 18 dlatego dostał jeszcze 1ml oliwy z oliwek do pyszczka.

Ile czekać z wizyta veta bo zaczynam panikować. Ile się powinien wypróżniać na barfie? Co jeszcze wg was mogę zrobić.

Hades 
Początkujący

Wysłany: 2017-04-23, 22:14   

Mój na barfie 2 kupy dziennie robił.
Tyle że szczeniak powinien ciut wiecej niż 10% masy ciała dostawać

^Mari 
Zadruga FCI

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2017-04-23, 22:34   

przerzuciłeś go z suchej karmy wprost na barf czy czegoś nie doczytałam? :shock: choć nawet jeśli to powinno się to zakończyć sraczką, a nie zaparciem. może zeżarł coś ukradkiem? nie czekałabym tylko czym prędzej zrobiła prześwietlenie. może coś wtrynił i go zablokowało...

*steryd 
Bulloholik
Diesel[*] & Vigo

Wysłany: 2017-04-23, 22:48   

tak odrazu barf. Przy starszym psie konieczne byly by zoladki.Wyjatkiem bylo chyba to ze jeszcze dobrze nie zaczal suchego jesc. Tak mi wytlumaczyla kobitka ktora juz od hoho tym handluje w duzej skali takze nie mialem watpliwosci.

Ok 20 zrobił kupke pokazna. Czarna jak wegiel. Stracha narobił. Być może mało ruchu zrobiło swoje troche przenaszerował poskakał i po 20min poszlo.

Hades napisał/a:
Mój na barfie 2 kupy dziennie robił.
Tyle że szczeniak powinien ciut wiecej niż 10% masy ciała dostawać

Tzn ile ? Wszystkie kalkulatory plus niezalezna opinia tej babki mowila o 10% i jest odwrotnie proporcjonalne do wieku. wiec niewiem ile mialo by byc?

Hades 
Początkujący

Wysłany: 2017-04-27, 09:33   

kurde sory za wprowadzenie w bład.
Tak teraz patrze to walnełem babola.
Ja juz lepiej po nocach nic nie pisze bo nie kontaktuje z procentami O_O
10% w zupełnosci wystarczy ale do psa sie podchodzi indywidualnie każdego ... a jeśli chodzi głodny i szczupły to wiadomo można zwiększyć ilość.

*steryd 
Bulloholik
Diesel[*] & Vigo

Wysłany: 2017-04-27, 17:28   

jest grubasem parówką i wiecznie by jadł. Zostaje przy 10 narazie. Dziś juz zatkałem zamrażarke nowymi workami ;) Niechce mi cholerka mała wody pić wogóle. Już go biorę na przetrzymanie od wtorku (wcześniej kozie z wodą 50/50. To dziś rano chlapnał troche wody ;] chyba sie złamie i dam mu znowu tego mleka i sprobójemy się drugi raz jak podrośnie niewiem czy nie jest za mal
ły zeby go tak dlugo trzymać uparciucha a widze ze chce mu sie pić bo podchodzi i jak widzi i czuje wode to w tyl zwrot.

Odpowiedz do tematu