forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania o szczeniaka.
Autor Wiadomość
nataliapaula 
Początkujący
vroobelek

Imię: Edyta
Wysłany: 2017-03-17, 20:17   Pytania o szczeniaka.

Hej :) od miesiąca jestem posiadaczką Amstaffa :)
Wyprzedzając pytania to nie jest mój pierwszy pies to jakieś pojęcie mam szczególnie że jestem "psią mamą" ;)
Czytałam wiele z maluchem chodzimy do psiego przedszkola tam napewno uzyskam wiele odpowiedzi na moje pytania. Ale wiadomo, zawsze lepiej dowiedzieć się od osób które posiadają te psy.
1.Wiele osób mówi że agresywność u Amstaffa to kwestia wychowania. No i tu zaczynają się nurtujące mnie myśli. Nasz psiak ma 4 miesiące (charakterny jest bardzo...). Zdażyło się dwa razy, że brałam go sobie na brzuch i wtedy zaczął na mnie warczeć. MEGA mnie to zdziwiło bo to szczeniak... boję się trochę,że w przyszłości mogą być z nim problemy. Jak tego uniknąć?
2.DOMINACJA. będąc u weterynarza, pierwsze co pani weterynarz zrobiła to chwyt i go trzymała na boku dopóki się nie uspokoił( nie gryzł jej tylko chciał stamtąd uciekać;)). Rzeczywiście w końcu się poddał ale myślicie, że u Amstaffów to konieczne :?: Mam nadzieję, że wątek tu sie rozwinie i będziemy mogli razem rozwiać moje "problemy";)

Hades 
Początkujący

Wysłany: 2017-03-18, 01:08   

Powiedz co to za weterynarz ? Bym mógł go omijać w razie W.

*kozajdw 
Weteran

Wysłany: 2017-03-18, 10:19   Re: Pytania o szczeniaka.

nataliapaula napisał/a:
. Nasz psiak ma 4 miesiące (charakterny jest bardzo...). Zdażyło się dwa razy, że brałam go sobie na brzuch i wtedy zaczął na mnie warczeć.

A po co go brałaś "na brzuch"?

koksownik 
Początkujący

Imię: Koks
Wysłany: 2017-03-18, 19:57   

pewno pomiziac, bo male bullowate sa taakiee sloodkie :)

http://i262.photobucket.c...34.jpg~original

jak urosna nadal sa slodkie, tylko na wadze im sie przybiera ;P
mniej wiecej porownywalnie do worka cementu...

nataliapaula 
Początkujący
vroobelek

Imię: Edyta
Wysłany: 2017-03-19, 00:29   

No właśnie po to żeby się poprzytulać troszkę ;)
I tutaj mam największy dylemat czy rzeczywiście przyciśnięcie go do ziemi to dobry pomysł :/ nie chce popełnić żadnych błędów aby w przyszłości mógł przebywać z dziećmi i innymi psami...a dużo osób mówi, że taka "dominacja" to konieczność

*kozajdw 
Weteran

Wysłany: 2017-03-19, 00:52   

A zaczyna warczeć jak go podnosisz czy jak już leży na brzuchu? Bo może samo podnoszenie go denerwuje lub może źle go łapiesz czy coś? :roll:

Hades 
Początkujący

Wysłany: 2017-03-19, 01:34   

Skoro warczy to już jest źle.
Gdy warczy to mówisz stanowczo ze tak nie wolno i małego gnojka do "konta" na 5 minut albo i dłużej jak nie poskutkuje. Najlepiej zamknac go gdzieś na korytarzu samego i nie odzywać sie do niego. Kara musi być i tyle.

Po paru razach poskutkuje bo kto by chciał sam siedzieć ?
Popiszczy popiszczy i przestanie. Tylko nie wypuszczaj go jak piszczy bo wbije sobie to do glowy ze tak sie robi i go wypuszczasz.

Od pęka swoje minuty w ciszy i wtedy koniec kary

Odpowiedz do tematu