forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podgryzanie za nogi
Autor Wiadomość
siwylol2 
Początkujący

Imię: Karol
Wysłany: 2017-01-24, 17:52   Podgryzanie za nogi

Witam,

Mam taki mały problem z moim Amstaffem a mianowicie podgryzanie za nogi i ręce. Najczęściej objawia się to podczas prac na dworze. Ostatnio próbowałem sprzątać samochód i łapał mnie cały czas za nogę. Jaki można temu zaradzić? Dzisiaj próbowałem zamykanie w innym pomieszczeniu, żeby się uspokoił ale przy łapaniu za obroże, żeby go zaprowadzić pokazuje zęby i łapie za rękę. Mimo wszystko i tak go zaprowadziłem, żeby pokazać kto rządzi. Na chwile był spokój ale znowu martwi mnie jego zachowanie.

Pies FADO ma skończone 6 miesięcy.

Bullowaty 
Początkujący

Wysłany: 2017-01-25, 09:43   

Cześć,

Jak na 6 miesięcy to normalne zachowanie że zaczepia. Pies chce się bawić i tyle. Musisz mu zorganizować lepiej czas, oraz kategorycznie zakazywać "podgryzania" kiedy tego sobie nie życzysz. Musi wiedzieć gdzie jest granica, moje psy reagują na mój palec wskazujący, poważny wyraz twarzy, stanowczy ton i czasami donośny głos :) Pies musi wyczuć twoją energię, wtedy będzie wiedział co mu wolno a czego nie wolno, co jest przyjemne a co jest nie przyjemne.

Lierre 
Początkujący

Wysłany: 2017-02-23, 09:25   

Też przez to przechodziłam i w moim przypadku pomogło ignorowanie takiego zachowania tzn. gdy np. piesek zaczął łapać i podgryzać czy to nogi czy ręce (uwielbiał także nogawki od spodni) stanowczo mówiłam "feee" (u mnie ta komenda dotyczy wszelkich zachowań niepożądanych) i wychodziłam z pokoju i zamykałam się na chwilkę w innym pomieszczeniu, odizolowując się od psa po chwili wracałam i jeżeli zachowanie się powtarzało znów to samo aż do skutku.. Powiem szczerze, nawet nie wiem kiedy przestał zachowywać się w ten sposób. Twój pies chce w ten sposób zwrócić na siebie Twoją uwagę, chce się po prostu bawić i musisz mu pokazać, że takim zachowaniem niczego nie zyska a wręcz przeciwnie. Myślę, że jeżeli będziesz konsekwentny na pewno oduczy się tego nawyku. Ważne jest żeby wszyscy domownicy robili to samo, jeżeli jedna osoba będzie mu zabraniała a inna nie to nigdy się tego nie oduczy. Druga sprawa to nagroda i nie wolno o tym zapominać! Gdy już będzie grzeczny i przestanie podgryzać to poświęć mu chwilę czasu nawet jeżeli jesteś zajęty tak żeby wiedział, że bycie grzecznym popłaca :) Aaaa i jeszcze jedna rzecz mi to doradził hodowca od którego brałam pieska, rzucie uspokaja i wycisza psa dlatego warto dać mu jakieś ucho wołowe czy tchawice, będzie miał zajęcie, zaspokoi swoją potrzebę gryzienia a zmęczy się przy tym niesamowicie. Często jak nie mam za dużo czasu w danej chwili a piesek domaga się uwagi to chwilkę się z nim bawię po czym daje mu takiego smroda do zjedzenia w tym czasie on jest zajęty ja zrobię to co muszę a później lecimy na długi spacer, naprawdę się sprawdza :)

Odpowiedz do tematu