forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
SBT- Legowisko czy klatka?
Autor Wiadomość
bialutki1 
Początkujący

Imię: Rafał
Wysłany: 2016-08-08, 20:59   SBT- Legowisko czy klatka?

Witam. Gdzie śpią wasze SBT? W mojej ocenie klatka źle brzmi i jakoś absurdalnym jest dla mnie fakt, że pies jak idzei spać, odpocząć, cokolwiek- to idzie do klatki a nie na legowisko. Z drugiej jednak strony klatka to taki dom dla niego. Jak ma dosyć zabawy z dzieciakami, kładzie się do swojej klatki i ma wszystko w nosie. Z drugiej strony taka klatka to poważny mebel- jak gadałem z hodowcą, mówił, że na dorosłego SBT musi ona mieć conajmniej metr długości. Co o tym sądzicie. Jak śpią Wasze psy? Legowisko czy klatka? Jakie wymiary mają legowiska Waszych psów?

*Dzeus 
Weteran

Imię: Natalia
Wysłany: 2016-08-29, 20:02   

Klatke mamy największą z zooplusa, w niej jest kołdra psa pościelona jego kocem. Na klatce jest drugi koc robiący cień. W ciagu dnia młody sobie tam śpi. Natomiast niestety u nas pies śpi z Nami. Piszę niestety ponieważ ja bardzo niechciałam, a mój partner nie był na tyle konsekwentny, żeby mu na to nie pozwolić. I mamy psa w łóżku w nocy, a w trakcie dnia w klatce ;)
Kennel zabieramy na wyjazdy - żeby pies miał ze sobą swój kąt w którym może odpocząć. Zresztą nie mam ochoty płacić dodatkowych stówek za zniszczenia. Co prawda już tego nie robi - zostaje w domu mając do dyspozycji całą chatę. Również widzę efekt klatki jak przychodzą goście - zamykam go czasem bo są dzieci, albo po prostu a dużo bodźców to kładzie się i zasypia. Nie drapie, nie wyje. Jak tylko przekroczy jej próg od razu układa się do snu więc uważam, że klatka spełnia swoje zadanie ;)

You are responsible, forever, for what you have tamed. (ang.)

Antoine de Saint-Exupéry

koksownik 
Początkujący

Imię: Koks
Wysłany: 2016-08-30, 02:59   

moj jest lozkowo-kanapowy...
znaczy w nocy mam pitowa przytulanke, a w dzien/jak mu za goraco wyleguje sie na swojej kanapie...
jak pies jest nauczony traktowac klatke jak swoj azyl/bude/swoje miejsce to nie ma z przebywanie w niej problemu, i sam tam wlazi...

Hades 
Początkujący

Wysłany: 2016-09-04, 23:21   

Moj co prawda 2 tydzien w domu.
Poki co legowisko na korytarzu a w nocy lozko w sypialni, zasypia poerw na swoim legowusku nr 2 sypialnym i jak juz ja zasne to moj maly sie wbija do wyra i tak do rana spi.

A od dzisiaj czeka na niego klatka wlasnej roboty 1m wysoka 1,25m dluga i 70 cm szeroka.
Przez pierwsze dni w otwartej w sypialni jeszcze a za jakis czas klatke na korytarz i niech tam spi na noc juz sam. Poki co 9 tyg szczeniak

Odpowiedz do tematu