forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki kaganiec dla amstaffa?
Autor Wiadomość
*kasia103 
Weteran

Wysłany: 2016-02-14, 19:34   Jaki kaganiec dla amstaffa?

Witam, na początku zaznaczam że szukałam tematu podobnego, ale nie znalazłam dlatego zakładam nowy. Zazwyczaj nie wychodziłem z Iwanem w kagancu, bo nie było takiej potrzeby, ale ostatnio słyszę nieprzychylne komentarze dotyczące tego iż mój nadzwyczaj spokojny pies może być agresywny i sasiadki dewotki się go boją. Kantarek ani kaganiec materiałowy u nas się nie sprawdza, myślę nad kupnem metalowego fizjologicznego albo typowo skórzanego. Ale chciałbym się poradzić Was, jakie Wy polecacie? Ostatnio dla Iwana spacer kojarzy się tylko z zakładaniem tego kaganca, nie wiem jak go przekonać że to nic złego.. Wiem.. Może powinnam go od małego uczyć się miał go raptem kilka razy na szczepieniu i tyle.. Nigdy nie by żadnych incydentów i dlatego nie uzuwalam kaganca. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.

necka 
Początkujący

Imię: Anna
Wysłany: 2016-02-14, 21:20   

ale po co? jeżeli jedynym powodem miałyby być gadające sąsiadki to ja bym nie męczyła psa kagańcem na spacerach. amstaff na nie jest na liście i nie musi wychodzić w kagańcu.

*kasia103 
Weteran

Wysłany: 2016-02-14, 22:30   

Już raz zadzwonili po straż miejska.. Więc wolę nie ryzykować. . Mam bardzo nietolerancyjne sasiadki.. Nie muszę nawet pisać co twierdzą o psach tego typu..

Doryda 
Aktywny
Roxi i Dragon ^^

Wysłany: 2016-02-19, 10:12   

Z całego serca polecam fizjologa
-jest ultralekki (jak przyszedł pocztą to zapobiegawczo potrząsnęłam paczką, bo nie wierzyłam, ze w ogóle coś jest w środku)
-jest duzy, więc pozostawia swobodę i pies może się w nim bez problemu napić, dyszeć i szczekać nawet...
-dobrze dopasowany uniemożliwia jego samodzielne zdjęcie przez psa - jednoczesnie jest pozbawiony paska czołowego, który moją Roxi w innych kagańcach doprowadzał do szału
-uważam że wcale tak źle nie wygląda. Proponowałabym żeby jednak kaganiec był pokryty tym czarnym gumoplastikiem, bo wtedy się tak nie nagrzewa na słońcu jak goły metal ani tak nie marznie na mrozie... No i wg mnie lepiej wygląda na pysku taki czarny koszyk niż metalowa klatka :wink:

Myślę, że Roxi wygląda świetnie :-D
Wiesz, duży skórzany kaganiec niby nie jest najgorszy, ale góra kagańca jednak przylega do pyska, przez co Roxi zdawała się miec problemy z oddychaniem, wyraźnie nie akceptowała, ze coś dotyka jej nosa... No i ten okropny, drażniący pasek czołowy. Dlatego szybko skórzany pożegnaliśmy. Wypróbowaliśmy też metalowy i luźno zapięty nylonowy, ale po wypróbowaniu fizjologa stwierdziłam, że nie zamienię go na żaden inny :)
Fizjolog jest bardzo łatwo akceptowany przez psy, w dodatku cena jest podobna jak w przypadku skórzanego kagańca. Ja swój kupiłam na http://ipo-sklep.pl/
Jedyną wadą sklepu jest to, że nie podają długości paska od kagańca, przez co musiałam go sztukować, przydała się do czegoś w końcu stara obroża Dragonka :-D

*kasia103 
Weteran

Wysłany: 2016-03-07, 20:48   

Doryda dzięki wielkie! Narazie przypasował mu nylonowy, ale będę mieć na uwadze twoj, jak nasz się zużyje 😊 jeszcze raz dziękuję

Odpowiedz do tematu