forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
APT do towarzystwa w jakich hodowlach szukać?
Autor Wiadomość
katarzyna.annaa 
Początkujący

Imię: Katarzyna
Wysłany: 2015-11-07, 16:20   APT do towarzystwa w jakich hodowlach szukać?

Chciałam prosić Was o pomoc w zorientowaniu się wśród polskich i zagranicznych hodowli. W przyszłości chciałabym nabyć sukę APT — pies towarzyszący, nie do profesjonalnych konkurencji. Czyli bez koniecznych sportowych predyspozycji i o umiarkowanym poziomie energii*. Nie będę również poszukiwać czempiona z wybitnym wystawowym papierem. Zależy mi za to na hodowli, która kładzie duży nacisk na psychikę psów i prawidłową socjalizację szczeniąt. Chciałabym nabyć pita jak najbardziej predysponowanego do zostania psem domowym i „towarzyszem życia”.

Co do typu APT, to preferuję raczej te o smukłej, atletycznej sylwetce, żadne „XXL” ani inne byczki. Ale nie ukrywam, że wygląd ma dla mnie drugorzędne znaczenie, najważniejsze są uwarunkowania psychiczne oraz troska hodowcy o szczenięta.

Czy możecie wskazać mi hodowle lub linie w Polsce, które mogłabym w związku z tym obserwować? Czy też pita „towarzyszącego” powinnam szukać raczej zagranicą? Do tej pory słyszałam jedynie, że za podobym psem warto się rozejrzeć po czeskich hodowcach.

* — (oczywiście, jestem świadoma, że APT to nadal rasa aktywna i wymagająca dziennie adekwatnej dawki wysiłku oraz konsekwentnego prowadzenia)

&diyala 
Maximus Kennel

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2015-11-07, 17:25   

Co to jest APT?

katarzyna.annaa 
Początkujący

Wysłany: 2015-11-07, 20:51   

diyala napisał/a:
Co to jest APT?

APBT, oczywiście! Przepraszam, autokorekta mnie przechytrzyła.

&diyala 
Maximus Kennel

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2015-11-08, 09:24   

U mnie psy stricte sportowe, mocno aktywne i mocno nieprzyjemne do innych psów, poza tym do Polski i tak nie sprzedaję. Jak coś takiego stricte "kanapowego" się kiedyś u mnie urodzi, to i tak pójdzie do obowiązkowej sterylizacji i też raczej nie w obce ręce.

^Mari 
Zadruga FCI

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2015-11-08, 10:20   

APBT w wersji "towarzyszącej" to AST więc powinnaś rozważyć raczej tę rasę...

katarzyna.annaa 
Początkujący

Wysłany: 2015-11-08, 10:28   

W takim razie, na pewno rozważę. Znam bullowatego, który ma świetne nastawienie do ludzi i zwierząt, i ponoć jest właśnie z pochodzenia amstaffem (adopcyjny)... Dzięki!

diyala napisał/a:
U mnie psy stricte sportowe, mocno aktywne i mocno nieprzyjemne do innych psów, poza tym do Polski i tak nie sprzedaję. Jak coś takiego stricte „kanapowego" się kiedyś u mnie urodzi, to i tak pójdzie do obowiązkowej sterylizacji i też raczej nie w obce ręce.

To zdecydowanie nie to, nie jestem typem człowieka dla takiego psa. Zacznę obserwować te ASTy; może kiedyś napotkam takiego „happy go lucky”, wyluzowanego towarzysza. Aktywności typu obedience, dog trekking czy agility wolałabym serwować raczej w formie zabawy i urozmaicenia codziennej dawki ruchu, niż profesjonalnego sportu.

koksownik 
Początkujący

Imię: Koks
Wysłany: 2015-11-08, 16:36   

Postaraj sie poznac psiaki "na zywo". Pogadaj z opiekunami, spedz w ich towarzstwie troche czasu(moze wspolne spacery?), koniecznie zanim podejmiesz decyzje.

Z opisu cech charakteru i psychiki ktorych poszukujesz tez bym powiedzial ze raczej AST.

Odpowiedz do tematu