forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzebna pomoc w ocenie psa ze schroniska [Wrocław]
Autor Wiadomość
Jacor 
Początkujący

Wysłany: 2015-03-08, 02:31   Potrzebna pomoc w ocenie psa ze schroniska [Wrocław]

Witam, chcę adoptować amstaffkę ze schroniska, suka ma 3+ lat, ogólnie wygląda na miłego AST, ale... potrzebuję kogoś życzliwego z Wrocławia kto ma bardzo duże doświadczenie z psami (najlepiej tą rasą) i mógłby obejrzeć psa na spacerze w celu oceny charakteru, dla doświadczonej osoby to będzie 15 min i wszystko będzie jasne.

To mój drugi amstaff, mam już pewną praktykę, ale nowa suczka jest bardzo "żywa" i powiedziałbym że ma lekkie ADHD, przestała być dziką suką dopiero po półtorej godzinie spaceru (biegania), niby jest grzeczna do ludzi i tylko nadpobudliwa, ale zastanawiam się czy ją się uda trochę ucywilizować do mieszkania w domu. Podobno była trzymana przez pierwszy rok w domu, potem chyba na zewnątrz. Suczka ma dość silny instynkt obronny, potrafi całkiem ładnie zniechęcić kogoś z zewnątrz do wejścia za siatkę.

Suka nie reaguje też na żadne komendy - jak jest spuszczona luzem, biega, szczeka, nie chce przychodzić na wołanie, trudno ją potem złapać i założyć kaganiec (to mnie akurat nie dziwi) Tak jak by w ogóle nikt jej nie obchodził, nie chciała nawet zjeść parówki :) Po ostrym zmęczeniu psa było trochę lepiej, leżała i dawała się głaskać po cycach ;-)

Pozdrawiam

PS: Fota: może ktoś zna tego psa - podobno pochodzi z Legnicy

http://zapodaj.net/9863e637ca0cb.jpg.html

*AGNIESZKA 
Weteran
GAGA

Wysłany: 2015-03-14, 14:26   

Jacor, - czy to Ty adoptowałeś Chilli ?

Gargamel http://www.forum.amstaff....=2921&start=360

Na Pomoc Ast .... www.facebook.com/napomocast

Odpowiedz do tematu