forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zacząć
Autor Wiadomość
*pokrzywa22 
Weteran
Haker i Kiara

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2007-09-28, 09:22   

no to narazie nie mów nic... a powiesz jak juz będziesz mógł...

mi jest wszystko jedno kiedy, ale oby było w przyszłym roku... :mrgreen:

super by było

*zbyhu 
Bulloholik
Just A Lil Bit

Wysłany: 2007-11-05, 12:01   

biała napisał/a:
szelki sa lepsze gdyz pies sie nie przydusza w nich tak jak w obrozy

moim zdaniem lepsza jest obroza, gdyz w momencie jak psa ona dusi zmusza go do podjecia walki. tak jest w przypadku mojej suki. jqak tylko naciagnia sie na maksa linka i obroza zaczyna ja dusic wtedy dostaje takiego zapalu i nie musze jej dodatkowo motywowac do walki.
takie moje zdanie :mrgreen:

*biała 
Weteran

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2007-11-05, 18:53   

zalezy od psa ja wiem ze moja nie pusci nawet jak sie bedzie dusic ale znam psy ktore jak tlyko sa lekko przyduszane puszczaja.

adam18wawa 
Początkujący

Wysłany: 2007-11-05, 20:48   

moj pazurek jak sie go przydusza to puszcza niestety

*zbyhu 
Bulloholik
Just A Lil Bit

Wysłany: 2007-11-05, 23:28   

biała napisał/a:
ale znam psy ktore jak tlyko sa lekko przyduszane puszczaja.

no to duzo taki piesek nie poprzeciaga :|

*biała 
Weteran

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2007-11-12, 13:51   

zbyhu napisał/a:
biała napisał/a:
ale znam psy ktore jak tlyko sa lekko przyduszane puszczaja.

no to duzo taki piesek nie poprzeciaga :|

no wlasnie ale nad tym mozna pracowac ale niestety nakrecajac agresja dlatego nie polecam.
zauwazylam ze wiekszosc psow jest nakreconych nie na sam gryzak ale na przeciwnika - nie oddac gryzaka.
psy ktore nakrecone sa na sam gryzak trzymaja nie poruszajac sie i mozna szarpac szarpac i nie wypuszcza ale zero w tym jest "treningu"

pioter 
Aktywny
pioter

Wysłany: 2012-12-12, 10:08   

Mysle nad ta dysplina bo Tofik jak narazie ma zapal sam przynosi zabawki czy sznur w pyszczku i zaczepia ,zeby tylko sie z nim poprzeciagac jak skonczy rok i mu sie nie odwidzi to bedziemy cos dzialac

michal-doberman 
Początkujący

Wysłany: 2014-01-09, 22:54   ćwiczenia, treningi z psem - przygotowanie do psich sportów

Wiem, że temat od dawna był NIE aktywny, ale czytając go nasuwa mi się kilka myśli:
-pies w domu bawi sie w przeciąganie a na spacerze nie jest już zainteresowany taką zabawą - to można wyćwiczyć
-pies chwyta gryzak ale szybko puszcza - nie ma szansy aby trzymał i wisiał - TO RÓWNIEŻ MOŻNA WYĆWICZYĆ
-inny pies znowu łapie zabawkę ale nie puszcza - trzeba nauczyć psa komendy 'puść/oddaj/zostaw' i nie będziesz musiał psa dusić, żeby oddał dany przedmiot (historia o podduszaniu psa pojawiła się w tym temacie)
-pies zainteresowany jest bardziej skakaniem do smyczy i gałęzi niż przeciąganiem się - i tego można psa nauczyć i jego motywację można zmienić i ukierunkować na to co nam odpowiada.

Psie sporty mają to do siebie, że małymi krokami uczymy psa poszczególnych elementów - myślicie, że frisbee to się raz rzuci pies biegnie, łapie i przynosi? Sorki, ale to tak nie jest. To jest czasami rok regularnych ćwiczeń.

Osobno ćwiczy się wiele elementów takich jak odpowiednie chwytanie przedmiotu, puszczanie przedmiotu, przynoszenie (czyli trzymanie w pysku bez żucia i podążanie w naszą stronę) itd itp.

Tak samo amstafa można wielu rzeczy nauczyć i przygotować do różnego rodzaju gier/zabaw/zawodów. Jak macie jeszcze jakieś pytania to oczywiście zapraszam do rozmowy.

Sudolineczka 
Bullomaniak
tech. wet.

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2014-01-10, 21:32   

michal-doberman, może zaproponować ćwiczenia na to by pies łapał i nie puszczał?

Ćwiczymy na razie na swoje sposoby, niby jest lepiej ale może jeszcze coś podrzucisz;)

Ona tylko jak łapie za rękaw to niechętnie puszcza, a z gryzakiem już problem ;)

michal-doberman 
Początkujący

Wysłany: 2014-01-16, 10:31   

1.może zmienić gryzak? czasami trudno przekonać psa do danego materiału - jeśli nie jest to przygotowanie do zawodów i nie musisz spełniać jakiś norm (np.metalowy czy drewniany aport) - to ćwicz i baw się z takim gryzakiem jaki lubi - może miękki polar, albo jakiś gryzak materiałowy zamiast gumowego?
2.gdy już pies złapie zabawkę w pysk - to poszarp się z nim trochę i puść - daj psu wygrać - nie wyszarpuj mu zabawki z pyska.
3.gdy pies trzyma zabawkę w pysku chwal go i głaszcz go z boku jego ciała - podczas gdy on cały czas trzyma zabawkę w pysku - niech nie myśli że jak wyciągasz w jego stronę rękę to robisz to po to, aby zabrać zabawkę.
4.po komendzie 'puść' - od razu wracaj do zabawy z psem - aby wiedział, że jak puści zabawkę to jej nie straci tylko znowu mu ją rzucisz. A póki nie powiesz tego słowa 'puść' to może trzymać ją bardzo mocno i za to jest chwalony.

To są proste metody na to aby pies chętnie i mocno trzymał dany przedmiot - nie dotyczą one nauki 'puszczania' przedmiotu. To całkiem osobna historia.

Technik ćwiczeń mam jeszcze wiele, ale dość trudno je opisać bo trzeba na różne szczegóły zwracać uwagę i dużo by było pisania żeby opisać wszystkie opcje w stylu 'co robić jeśli...bla bla bla', lepiej zobaczyć to na żywo. Może kiedyś filmik nagram to będzie wiadomo o co chodzi i jak ćwiczyć.

Odpowiedz do tematu