To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

Inne problemy - Oparzenie wrzatkiem

Porytex1101 - 2012-12-23, 19:04
Temat postu: Oparzenie wrzatkiem
Witam jakis czas temu przypadkiem w kuchni poparzylam wrzatkiem sida krecil sie w kuchni i go nie zauwazylam :sad: teraz chlopak ma kilka babelkow na grzbiecie i nie wiem co z tym zrobic czy to czyms smarowac czy zostawic? Jesli tak to czym?
Dodatkowo Samba go ciagle wylizuje i nie wiem czy jej na to pozwalac?
Czy moze potrzebna jest wizyta u weterynarza?

Paulina - 2012-12-23, 20:45

Nie wiem jak u zwierząt, ale dla ludzi na oparzenia jest świetna pianka Panthenol. Psika się na takie bąble właśnie... Może warto spróbować? Tylko przy dwóch psach trzeba uważać, żeby nie zlizywały.
Porytex1101 - 2012-12-23, 21:17

Paulina napisał/a:
Nie wiem jak u zwierząt, ale dla ludzi na oparzenia jest świetna pianka Panthenol. Psika się na takie bąble właśnie... Może warto spróbować? Tylko przy dwóch psach trzeba uważać, żeby nie zlizywały.

Wlasnie problem w tym ze ona ciagle go wylizuje;) i nie wiem co robic :sad: , a panthenolem
spryskalam go zaraz po oparzeniu i zrobily sie bable :-?

dominika28042 - 2012-12-23, 22:29

Wylizywanie przy oparzeniach nie jest dobrym pomysłem, może jakaś mała izolacja psiaków dopóki są te bąble? I myślę, że dobrze by było smarować mu to taką maścią Alantan Plus w niej jest i panthenol i alantoina, także bąbelki powinny dość szybko się wysuszyć. :)
posshspice - 2012-12-23, 22:52

nie wiem jak u zwierząt, pewnie też bym na Twoim miejscu wypróbowała. Tego nie polecą Ci w aptece, bo to tanie za najmniejszy (około 2,50/sztukę) i pewnie nie wielki zarobek na tym... Jak ktoś zna to super a jak nie to prózno prosić....
Aqua gel to wodna kompozycja naturalnych i syntetycznych polimerów (poliwinylopirolidon, glikol polietylenowy i agar)
Zastosowanie:
Aqua-Gel należy do najnowocześniejszej III generacji biomateriałów opatrunkowych. Plastry stosowane są do leczenia trudno gojących się ran takich jak: rany oparzeniowe, owrzodzenia, odleżyny, przeszczepy skórne

Sposób użycia:
Aqua-Gel umieszcza sie dowolną stroną na powierzchni rany. Należy stosować opatrunki o wielkości odpowiadającej rozmiarom rany. Opatrunek należy zabezpieczyć przylepcem włókninowym, folią adhezyjną Episil lub bandażem Adva-co (przy kompresjoterapii).

http://kikgel.com.pl/?p=114

naprawę polecam! Ja o tym wspaniałym środku dowiedziałam sie od BHPowca na szkoleniu, powiedział: prawdziwą wartość aqua gelu poznał ten komu on pomógł. Ja sama sie kiedyś oparzyłam, pojechałam do apteki aqua gelu nei mieli "dostałam piankę" za około 15pln... nic nie pomagało, bomble mi sie w końcu zaczęły robić...
na drugi dzień poszłam do innej gdzie (także pani nie poleciła mi aqua gelu) ale na stanie mieli... jednym opatrunkiem sobie "wyleczyłam", wspaniałe było uczucie ulgi...
kiedyś miałam otarcie i też aqua gelem. w jednym i drugim przypadku nie ma śladu. Dlatego polecam aqua gel. W domu mam na wszelki wypadek... kiedyś (zaraz po pierwszym oparzeniu znajomym rozdawałam).
szkoda, ze dobre rzeczy pocztą pantoflową....

jeśli wylizuje to nie wiem...

Porytex1101 - 2012-12-24, 22:02

posshspice, slyszalam wlasnie o tym aqua gelu i wiem ze jest super ale mieszkam w holandii i tu pewnie ciezko takie cos dostac niestety
dominika28042 dzis kupilam alantan i zaczelam mu to smarowac poprawa jest ogromna juz nie ma babli i zrobily sie strupki wiec to znak ze sie goi;) smaruje mu to na noc i w nocy zamykam w klatce by Samba nie miala do niego dostepu bo ciagle by go tylko lizala;)

Dziekuje wszystkim za szybka pomoc jestescie wspaniali :mrgreen:
Pozdrawiam

posshspice - 2012-12-24, 22:32

jak by co pewnie można przez internet zamówić.
dominika28042 - 2012-12-24, 23:00

Porytex1101 napisał/a:
dominika28042 dzis kupilam alantan i zaczelam mu to smarowac poprawa jest ogromna juz nie ma babli i zrobily sie strupki wiec to znak ze sie goi;) smaruje mu to na noc i w nocy zamykam w klatce by Samba nie miala do niego dostepu bo ciagle by go tylko lizala;)

Super bardzo się cieszę, że jest poprawa i że mogłam pomóc. ;)

kozajdw - 2012-12-25, 01:13

Maść z witaminą A też dobrze zrobi.
Lucyfer_s_Mom - 2012-12-25, 09:22

Powiem Ci tak kochana, mój chłopak się poparzył na twarzy i na ręce i dali nam w Holandii jedynie wazeline i tyko tym smarować. Żadnych pianek, niczego. I o dziwo ładnie się wygoiło. Więc potem polecam smarować wazeliną, w każdej aptece dostaniesz. I zgadzam się kozajdw, maść z witaminą A jest świetna ale niestety w Hol chyba niedostępna.