To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.amstaff.tox.pl
Forum poświęcone psom ras bullowatych

Wychowanie i tresura - Przygarnięcie dorosłego amstaffa

kamill - 2008-07-06, 12:46
Temat postu: Przygarnięcie dorosłego amstaffa
Mam pytanie
znalazłem ogłoszenie, że chca oddać amstaffa 3,5 rocznego (suczka znaleziona w lesie) i az przykro patrzec na te malenstwo....
obecnie mam amstaffke 2 letnia i z jednej strony chcialbym przygarnac tego psiaka ale z drugiej boję się czy się zaakceptuja i czy nie beda walczyc ze sobą o dominacje itp..
Proszę doradzcie mi co zrobic....

biała - 2008-07-06, 21:50

W takich przypadkach wszystko zalezy...
gł od charakterow psow. Czy sie dogadaja czy nie sa agresywne czy nie bywaja zazdrosne i od tego czy dasz sobie rade.

MintuSsek - 2008-07-07, 11:25

Ty znasz swojego psa, dopytaj się ludzi którzy dali to ogłoszenie jaki jest ten pies w stosunku do innych psów itd. i będziesz miał jaką taką pewność.
biała - 2008-07-07, 12:03

MintuSsek napisał/a:
Ty znasz swojego psa, dopytaj się ludzi którzy dali to ogłoszenie jaki jest ten pies w stosunku do innych psów itd. i będziesz miał jaką taką pewność.

wiesz tzreba pamietac ze ludzie moga powiedziec wszystko zbey tylko sie psa "pozbyc"
to trzeba by bylo sprawdzic poprzez jakis spacer.Odwiedzac i samemu psa powznawac. ewentualnie dogadac sie by wziac psa na kilka dni i sprawdzic reakcje i relacje.

MintuSsek - 2008-07-07, 15:29

Tak biala ale zakladalam ze będą mówić prawde.
biała - 2008-07-07, 16:11

ale rownie dobrze moga mowic prawde a zupełnie inaczej to moze wyjsc w nowym otoczeniu z nowymi ludzmi to dorosły pies i przeroznie moze zareagowac.
*Daria* - 2008-07-07, 17:16

Tak na początek trzeba się zastanowić ilu osobom udało się trzymać w domu bez większych zgrzytów dwie sunie typu bull :roll:
No, ale wszystko zależy od charakteru.
Weź może sunie na tymczas i obserwuj jak będą na siebie reagować.

ms_konik - 2008-08-29, 07:57

Ja mam 2 suczki, ale sprawa ma się inaczej, bo to matka i córka...
Swoją drogą słyszałam, że często nawet taki układ się nie udaje...
Między dziewczynami nigdy nie było żadnych zgrzytów, za to między bratem i siostrą(bo jeszcze jest piesek) bywały starcia-nic przyjemnego powiem szczerze.
Dziś znamy się bardzo dobrze i wiem co może być przyczynkiem starcia, więc można jakoś nad tym panować :) .
Nigdy bym się nie pokusiła o połączenie dwóch zupełnie obcych suk, tym bardziej że ta
dołączana jest starsza.

shadow - 2012-03-14, 12:34

witam wszystkich jestem tu swiezy wiec niewiem czy w dobrym dziale pisze ale sprobuje.
wiec tak zaadoptowalem 3-letniego amstaffa pies z poczatku byl grzeczny teraz zaczyna rozrabiac zdarza mu sie nabrudzic w domu ale to nic bo go tego oduczylem prawie robi to pozlosci rzadko jak go zgonie z lozka ale najwiekszy jego problem to zebranie o jedzenie i potrafi nawet dziecko tylkiem popchnac jak ma cos slodkiego tylko po to aby dziecko to uposcilo i on to zjadl.
niewiem on by mogl jesc na okraglo a robali niema i do tego kradnie jedzenie z bufetu i ze stolu gdy tylko gdzies odejde.
poradzcie mi co zrobic? i czy takiego doroslego psa mozna nauczyc komend? lub wyslac gdzies na tresure?
pozdrawiam

Mari - 2012-03-14, 12:50

nigdy nie jest za późno na szkolenie z tym, że psa się na nie nie wysyła tylko chodzi się na nie razem z psem.

to jest psiak ze schroniska?