To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełn± wersję tematu, kliknij TUTAJ
forum.amstaff.tox.pl
Forum po¶więcone psom ras bullowatych

Stomatologia/Okulistyka/Laryngologia - Zapalenie ucha

LILITH - 2005-07-01, 18:27
Temat postu: Zapalenie ucha
Moja Aiowa od jakis 3 miesiecy ma ciagle zapalenie uszu!Jak juz sie wylecza jaest tydzien spokoju a potem znow!!co 2 dni ma czyszczone uszka i 2 razy dziennie kroplone!!Niewiem dlaczego tak sie dzieje bo pilnuje by nigdzie jej nie zawialo i aby woda nieodostala sie do uszek... :( czy macie jakies rady na ten temat??gdy pierwszy raz zaczely sie problemy ciagle drapala uszka lata sie jej krew bo porobila sobie straszne ranki i bidukla chodzila caly czas z chorym uszkiem w dol... :( niewiem juz co z tym zrobic...
Atena - 2005-07-01, 19:00

LILITH napisał/a:
Moja Aiowa od jakis 3 miesiecy ma ciagle zapalenie uszu

a bylas z tym u weta :?: ja sie nie znam, ale wiem, ze np u kotow czesto jest swierzb w uszach. a smierdzi jej z uszek :?: jak tak to raczej na pewno swierzb, bo podobno strasznie smierdzi :? (kolezanka tak miala z kotem)

LILITH - 2005-07-01, 19:12

Oczywiscie ze bylam!!!ogladal uszka wyczyscil itd no i jak pisalam co 2 dni mam czyscic i kroplic 2 razy dziennie!z uszek hmmm nie smierdzi tak jakos specjalnie...tylko ma bardzo duzo tego brudu i dzieki tym kroplom wszystko wychodzi a przy jednym czyszczeniu zuzywam az 1/3 paczki patyczkow!!
niewiem poprostu skad sie to bierze ze ciagle sa chore bo dbam by nic jej nie szkodzilo! :(

Atena - 2005-07-01, 19:23

kurcze nie mam zielonego pojecia :( jakas przyczyna musi byc :( moze idz na konsultacje do innego weta :?: :roll: tylko nie wiadomo co on by powiedzial.... :|
LILITH - 2005-07-01, 19:44

Jesli chodzi o weta to mam pelne zaufanie...chodze do niego od 15 lat :oops: (tzn wczesniej rodzice) i to jest wet typu zwierzeta sa najwazniejsze a pieniadze nie wazne!!Jesli teraz po wyleczeniu znow sie cos porobi to mi rece chyba opadna i faktycznie bede musiala cos innego z wetem wymyslec :(
kicanka - 2005-10-15, 20:11

moj edvardo mial ostatnio zapalenie uszu, wyleczylam go sama czyszczac uszy wacikiem nasaczaonym kremem nivea. moze pomoglo tylko dlatego ze to byly poczatki.
natomiast Mojcia miala to juz jakis czas temu i nie obylo sie bez weterynarza- antybiotyk pod skore, dkoladne wyczyszczenie ucha i krople, po paru dniach zeszlo bez sladu , poki co nie powraca. Polecam zmienic weterynarza

duke in black - 2005-11-17, 14:52

moj poprzedni piesek
bardzo czesto na to chorowal

ja zawsze kupowalam u weta
taka zawiesine SUROLAN
jest to preparat przeznaczony
do leczenia zapalen uszu u psow
stosuje sie go 2 razy dziennie,
kilka kropli wpuszcza sie do
oczyszczonego przewodu sluchowego

naprawde polecam ten preparacik
kosztuje okolo 30 zl

Asztir - 2005-11-19, 18:29

Nasz też miała przy uczuleniach problem z uszami. Wet dał do przemywania płyn do uszu z Laboratorium "dr Seidla" a potem miał kropić kroplami Chronicin. Przeszło fajnie :)
MarcinRednose - 2005-11-24, 11:27

moj miał jak go kupilem
nie pamiętam jak to sie nazywało ale to była taka baaardzo tłusta substancja w tubce z rurka na końcu któ± wprowadzało sie głęboko do ucha. pomogło. po tygodniu pies był zdrowy i nigdy zapalenie nie wrociło

moonrider - 2005-11-30, 00:00

sorry ale smiesznie tu
a sytuacja z psem nie ciekawa
niech wet zrobi badania mikroskopowe bakteriologiczne i mykologiczne
ustali przyczyne zapalenia (bakteria grzyb lub swierzba moze jedno drugie i trzecie naraz)
dobierze odpowiednie leczenie
jezeli zap bakteryjne to pamietajcie wazny odpowiedni antybiotyk (enrofloksacyna-cena normalna lub klindamycyna-strasznie droga) i wazny czas terapii dochodzi czasem do 3-6 tygodni
jeszcze jedno jezeli juz pies bedzie mial zdrowe uszy to w nich sie nie grzebie!!!!!!!!
czysci sie tylko sama malżowine nie wkladac zadnych patyczkow chyba ze chcecie miec zapalenie to wtedy polecam
pozdrawiam :D